PROF. GRZEGORZ BERENDT REDAKTOREM NACZELNYM PERIODYKU „POLISH-JEWISH STUDIES”

Wydany został pierwszy numer czasopisma naukowego Instytutu Pamięci Narodowej „Polish-Jewish Studies”. Redaktorem naczelnym rocznika jest zastępca dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku prof. Grzegorz Berendt. Nowy periodyk zaprezentowano podczas konferencji prasowej, którą zorganizowano 21 stycznia br. w Centrum Edukacyjnym IPN im. Janusza Kurtyki „Przystanek Historia” w Warszawie.

„Polish-Jewish Studies” jest polsko-angielskim rocznikiem, w którym znajdziemy artykuły naukowe dotyczące polsko-żydowskich relacji, a także losów społeczności żydowskiej na ziemiach polskich w XX wieku. W pierwszym numerze skupiono się na stosunkach polsko-żydowskich w okresie II wojny światowej.

W konferencji prezentującej nowe czasopismo wzięli udział członkowie redakcji: zastępca prezesa IPN dr Mateusz Szpytma, redaktor naczelny „Polish-Jewish Studies” prof. Grzegorz Berendt oraz zastępca redaktora naczelnego dr Tomasz Domański.

Dzięki Instytutowi Pamięci Narodowej dostarczamy nowy środek prezentowania wiedzy o przeszłości. I tak widzimy nasze pismo – jako międzynarodową platformę wymiany wiedzy i dyskusji o dziejach polskich Żydów i relacjach polsko-żydowskich – powiedział prof. Grzegorz Berendt, zastępca dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

OBEJRZYJ ZAPIS KONFERENCJI PRASOWEJ NA KANALE IPNtv:

Przeczytaj relację z konferencji prasowej na stronie ipn.gov.pl.

TUTAJ pobierzesz pierwszy numer rocznika „Polish-Jewish Studies”.