Poznaj #WystawyCzasoweM2WS - "Westerplatte w 7 odsłonach" cz. 4 | #M2WSwirtualnie

WYSTAWA CZASOWA
1 IX 2017 –31 IX 2018

Zbierzcie pozostałe ułomki, aby nic nie zginęło
Św. Jan 6,12

#zostańwdomu i w ramach akcji #M2WSwirtualnie poznaj #WystawyCzasoweM2WS. Dziś przedstawiamy losy Willi Oficerskiej, która pomimo uszkodzeń przetrwała oblężenie Westerplatte, a następnie została rozebrana rękoma polskich więźniów pracujących pod niemieckim nadzorem.

Poznaj wystawę Westerplatte w 7 odsłonach – Prezentacja zabytków I etapu badań archeologicznych na Westerplatte. Wystawa pokazuje zabytki pozyskane podczas I Etapu Misji Archeologicznej na Westerplatte w sezonie 2016 , która swoim zasięgiem objęła teren Willi Oficerskiej oraz Wartownię nr 5 i jej najbliższe otoczenie. Eksponaty archeologiczne zostały zaprezentowane wokół 7 tematów nawiązujących do miejsc przeprowadzonych wykopalisk archeologicznych.

Dziś przedstawiamy losy Willi Oficerskiej, która pomimo uszkodzeń przetrwała oblężenie Westerplatte, a następnie została rozebrana rękoma polskich więźniów pracujących pod niemieckim nadzorem. .

Zapraszamy do odkrywania kolejnych tajemnic Westerplatte w cyklu #WystawyCzasoweM2WS.

Plansze dotyczące Willi Oficerskiej dostępne > > > TUTAJ
Plansze związane z trzecią odsłoną cyklu dostępne > > > TUTAJ
Zapoznaj się z historią Wartowni nr 5 przedstawioną na wystawie. Plansze dostępne > > > TUTAJ
Wstęp do wystawy. Plansze dostępne > > > TUTAJ