Przejdź do treści

Poznaj #WystawyCzasoweM2WS - "Westerplatte w 7 odsłonach" cz. 3 | #M2WSwirtualnie

27/04/2020 - 11:11
Poznaj #WystawyCzasoweM2WS - "Westerplatte w 7 odsłonach" cz. 3 | #M2WSwirtualnie

WYSTAWA CZASOWA
Westerplatte w 7 odsłonach – Prezentacja zabytków I etapu badań archeologicznych na Westerplatte
1 IX 2017 –31 IX 2018
 

Zbierzcie pozostałe ułomki, aby nic nie zginęło 
Św. Jan 6,12

 

#zostańwdomu i w ramach akcji #M2WSwirtualnie poznaj #WystawyCzasoweM2WS. Dziś prezentujemy wybór z najbardziej spektakularnych odkryć o charakterze militarnym jednoznacznie powiązanych z Wojskową Składnicą Tranzytową na Westerplatte.

Poznaj wystawę Westerplatte w 7 odsłonach – Prezentacja zabytków I etapu badań archeologicznych na Westerplatte. Wystawa pokazuje zabytki pozyskane podczas I Etapu Misji Archeologicznej na Westerplatte w sezonie 2016 , która swoim zasięgiem objęła teren Willi Oficerskiej oraz Wartownię nr 5 i jej najbliższe otoczenie. Eksponaty archeologiczne zostały zaprezentowane wokół 7 tematów nawiązujących do miejsc przeprowadzonych wykopalisk archeologicznych.

Dziś prezentujemy wybór z najbardziej spektakularnych odkryć o charakterze militarnym jednoznacznie powiązanych z Wojskową Składnicą Tranzytową na Westerplatte. Wymownie uszkodzony orzeł czapkowy wz. 19 stał się symbolem i główną ikoną prezentowanej w 2017 roku wystawy. Archeolodzy w trakcie badań odnaleźli jednak dużo więcej przedmiotów związanych z życiem codziennym polskiego garnizonu, a zabytki militarne oraz ich pozostałości były główną ich częścią.

Zapraszamy do odkrywania kolejnych tajemnic Westerplatte w cyklu #WystawyCzasoweM2WS.

Plansze związane z trzecią odsłoną cyklu dostępne > > > TUTAJ
Zapoznaj się z historią Wartowni nr 5 przedstawioną na wystawie. Plansze dostępne > > > TUTAJ
Wstęp do wystawy. Plansze dostępne > > > TUTAJ