Półkolonie historyczne w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku

Półkolonie historyczne w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku

Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zaprasza na letnie półkolonie historyczne. W ramach wakacyjnych aktywności pod okiem edukatorów i nauczycieli oferujemy szereg atrakcji przewidujących wypoczynek oraz poszerzenie wiedzy i umiejętności.

 

W ramach 4 turnusów oferujemy: 
- seans w Kinie Muzeum filmu „Skarb Mikołajka”, 
- wizyty w wielu zakątkach naszego gmachu, gdzie czekają na was unikatowe zbiory i pracownicy, którzy chętnie opowiedzą o swoich codziennych zajęciach, 
- lekcje muzealne przeprowadzone przez Dział Edukacyjny MIIWS dotyczące rozmaitych tematów związanych z II wojną światową, 
- spacery historyczno-przyrodnicze i ornitologiczne po Półwyspie Westerplatte, które pozwolą poznać jego teren od nieznanej strony, 
- zwiedzanie rejonu Głównego Miasta w Gdańsku z fascynującymi opowieściami przewodników znających najbardziej tajemnicze zaułki w okolicach.

 

Ofertę kierujemy do dzieci wieku 8-12 lat. 

 

Koszt udziału to 400 zł. W cenie oferujemy obiad wraz z napojem, opiekę pod okiem profesjonalnych opiekunów i edukatorów oraz szereg opisanych powyżej atrakcji. 

 

Półkolonie odbędą się w 3 turnusach trwających od poniedziałku do piątku, w terminach:
I turnus 4 – 8 lipiec, 
II turnus 11 – 15 lipiec, 
III turnus 18 – 22 lipiec.


Codzienne zbiórki odbywać się będą od 8:30 do 9:00 na poziomie -1 przy Punkcie Informacyjnym. Odbiór uczestników następować będzie każdego dnia w tym samym miejscu od godzinny 15:00 do 15:30. 

 

Aby dokonać zapisu dziecka na półkolonię rodzic/opiekun prawny zobowiązany jest do kontaktu na adres e-mail: edukacja@muzeum1939.pl. W odpowiedzi nadesłany zostanie formularz zgłoszeniowy. Potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia ze strony MIIWS stanowi formę wstępnej kwalifikacji uczestnika. O udziale w półkolonii decyduje kolejność zgłoszeń.