Ostatni wykład prof. Marka Kornata z cyklu „O historii Wolnego Miasta Gdańska na stulecie jego utworzenia”

Zapraszamy na szósty, ostatni już wykład prof. Marka Kornata z cyklu „O historii Wolnego Miasta Gdańska na stulecie jego utworzenia”. Wydarzenie zostanie przeprowadzone wyłącznie w formie online. Wystąpienie opublikujemy 17 listopada o godz. 17.30 w naszych mediach społecznościowych i na stronie internetowej Muzeum.

Tym razem temat wykładu prof. Marka Kornata brzmi Niemieckie żądania i oferty. Na drodze do wojny (1938-1939)”.

OBEJRZYJ WYKŁAD:

Marek Kornat – profesor historii, sowietolog, eseista, kierownik Zakładu Dziejów Dyplomacji i Systemów Totalitarnych w Instytucie Historii PAN w Warszawie. Autor wielu prac naukowych i popularnonaukowych oraz kilku książek, w tym Polityka zagraniczna Polski 1938-1939. Cztery decyzje Józefa Becka, Gdańsk 2012 (Wyd. MIIWŚ).

Przypominamy, że dotychczas zorganizowano pięć wykładów poświęconych historii Wolnego Miasta Gdańska. Zachęcamy do obejrzenia ich w mediach społecznościowych Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku:

Wolne Miasto Gdańsk – twór sztuczny: geneza i struktura

Między Niemcami a Polską i w polityce mocarstw zachodnich (1920-1925)

Locarno i niemieckie nadzieje na pokojową rewizję Traktatu Wersalskiego a Gdańsk (1925-1930)

Gdańsk w szczytowej fazie napięć polsko-niemieckich (1931-1934)

Upadek Ligi Narodów i polska koncepcja układu stabilizacyjnego w sprawie Gdańska (1935-1938)