Przejdź do treści

Opisy filmów i zwiastuny: Sierpień 2019

25/07/2019 - 14:07
opisy filmów

I znowu zgrzeszyliśmy, Dobry Boże!
Reż. Philippe de Chauveron, 99 min, 2019, Francja, komedia

Dobra wiadomość dla tych, którzy czekali na powrót niecodziennej rodziny znad Sekwany. Christian Clavier i spółka znów rozbawią nas do łez w kontynuacji hitu „Za jakie grzechy, dobry Boże?”. Twórcy jednej z najbardziej kasowych francuskich komedii ostatnich lat nie wzięli sobie do serca mocnego postanowienia poprawy. Dla widowni to bardzo dobra nowina. Tym razem nie ma mowy o małżeństwach i rozwodach. Gorzej – pary młode z poprzedniej części będą chciały opuścić Francję. Jak daleko posuną się teściowie, by zatrzymać ich w kraju?

 

Świadkowie Putina
Reż. Witalij Manski, 102 min, 2018, Czechy, Szwajcaria, Łotwa, dokumentalny

Nagrody: MFF w Karlowych Warach (najlepszy film dokumentalny), Millenium Docs Against Gravity (udział w konkursie głównym)
31 grudnia 1999 roku Władimir Putin wstąpił na fotel prezydenta Rosji. Reżyser filmu Witalij Manski („Pod opieką wiecznego słońca”, zwycięzca 13. Millennium Docs Against Gravity) był szefem departamentu dokumentalnego rosyjskiej telewizji publicznej, kiedy kraj przechodził z epoki Jelcyna do autorytarnego reżimu Putina. Był świadkiem tego, jak Putin podjął pierwsze kroki, aby zlikwidować demokratyczne reformy Jelcyna. Na podstawie unikatowych materiałów z lat 1999-2000, relacji świadków oraz własnych doświadczeń stworzył niezwykle intymny portret Władimira Putina i przełomowego okresu w historii Rosji.

 

W deszczowy dzień w Nowym Jorku 
Reż. Woody Allen, 95? min, 2019, USA, komedia

Król komedii i mistrz słowa Woody Allen prezentuje swój najnowszy film. Allen wraca do swojego ukochanego Nowego Jorku, na swój ukochany Manhattan. „W deszczowy dzień w Nowym Jorku” to komedia romantyczna opowiadająca kilka powiązanych ze sobą historii. Bohaterami jednej z nich jest dwoje młodych ludzi stojących u progu kariery w przemyśle filmowym, którzy przybywają na weekend do Nowego Jorku. Na miejscu spotyka ich rozczarowanie w postaci deszczowych dni oraz serii niefortunnych zdarzeń. W obsadzie znaleźli się: Timothee Chalamet, Elle Fanning, Selena Gomez i Jude Law.