Przejdź do treści

OPISY FILMÓW I ZWIASTUNY | LISTOPAD 2018

29/10/2018 - 09:25
LISTOPAD 2018

BOHEMIAN RHAPSODY

reż. Bryan Singer, 135 min, 2018, USA, Wielka Brytania, biograficzny, muzyczny

Niezwykła opowieść o powstałym w latach 70. XX wieku zespole Queen i jego liderze, Freddiem Mercurym. Film pokazuje błyskotliwą karierę grupy, która dzięki ikonicznym utworom i rewolucyjnemu brzmieniu wspinała się na szczyty sławy, dopóki skandalizujący styl życia Mercuryego nie postawił wszystkiego pod znakiem zapytania.

 

DONBAS

reż. Siergiej Łoźnica, 121 min, 2018, Niemcy, Ukraina, Francja, Holandia, Rumunia, dramat

„Donbas” to podróż po kolejnych kręgach piekła wojny hybrydowej we wschodniej Ukrainie. Łoźnica zrobił film na wskroś nowoczesny. Odwołuje się do tego, jak dziś postrzegamy świat – często pokawałkowany na dziesiątki filmików, które scrollujemy z rosnącą obojętnością. Film, będący galerią osobliwych postaci, zmierza ku szokującemu finałowi.

 

GENTLEMAN Z REWOLWEREM | PREMIERA

reż. David Lowery, 133 min, 2018, USA, komedia kryminalna

Historia najbardziej czarującego złodzieja w historii, który – nawet rabując banki – nigdy nie zapominał o byciu prawdziwym gentlemanem. Forrest Tucker wiódł bardzo uporządkowane życie. W równie bezczelny, co sympatyczny sposób rabował banki, a kiedy czasem podwinęła mu się noga i trafiał za kratki, uciekał z więzienia tylko po to, by dokonywać kolejnych napadów. Dopiero gdy spotkał na swej drodze wyjątkową kobietę, znalazł powód, by się ustatkować i schować rewolwer gdzieś na dno szuflady. W wieku siedemdziesięciu lat trudno jest jednak zrezygnować ze starych przyzwyczajeń. Kiedy nadarzy się okazja, by zrobić ostatni skok, Tucker będzie musiał odłożyć planowanie emerytury na później.

 

JAK PIES Z KOTEM

reż. Janusz Kondratiuk, 102 min, 2018, Polska, komediodramat

Słodko-gorzki obraz relacji rodzinnych zainspirowany prawdziwą historią. Pełna ironicznego humoru wizja nieszablonowej rodziny, z jej konfliktami i problemami, niepozbawiona momentów wzruszenia i autentycznej bliskości. Gdy starszy z braci, Andrzej, nagle zachoruje, młodszy pomimo różnic i  nieporozumień, podejmie się opieki nad potrzebującym pomocy bratem.

 

PLANETA SINGLI 2

reż. Sam Akina, 120 min, 2018, Polska, komedia romantyczna

Jeden z najbardziej oczekiwanych filmów tego roku, kontynuacja hitu, w którym zakochały się miliony widzów. Związek Ani (Agnieszka Więdłocha) i Tomka (Maciej Stuhr) przeżywa poważny kryzys. On wcale nie ma zamiaru się ustatkować, a ona chce poważnego związku. Tymczasem nagle pojawia się Aleksander. Zauroczony Anią milioner przekonany jest, że nikt inny nie pasuje do niego bardziej niż romantyczna nauczycielka muzyki. Przygotujcie się na eksplozję humoru, wzruszeń, pozytywnej energii i dawkę przedświątecznej atmosfery.

 

UTOYA, 22 LIPCA | PREMIERA

reż. Erik Poppe, 90 min, 2018, Norwegia, dramat

Film otwierają dokumentalne ujęcia eksplozji w Oslo, po których następuje próba odtworzenia doświadczeń ofiar drugiego zamachu. Scenariusz powstał na bazie prawdziwych zeznań ocalałych. Spotykamy się z 18-letnią Kają na 12 minut przed pierwszym wystrzałem na wyspie Utøya, 22 lipca 2011 roku, słonecznego dnia, który potem zapisze jako najgorszy w historii współczesnej Norwegii. Uczestnicy letniego obozu już wiedzą o bombie zdetonowanej przez Andersa Behringa Breivika w centrum Oslo. Ale czy to możliwe, by prawicowy ekstremista był teraz na wyspie?

 

WINNI

reż. Gustav Möller, 85 min, 2018, Dania, thriller

Trzymający w napięciu, pełen zwrotów akcji thriller budujący gęstą atmosferę z oszczędnych, starannie wyważonych środków. Rutynowy wieczór przy telefonie alarmowym. Operator odbierający połączenia – były funkcjonariusz policji – z niecierpliwością czeka na zbliżający się koniec zmiany. Pijani imprezowicze, niedzielni kierowcy, blokujący numer żartownisie – irytacja policjanta rośnie, aż odbiera telefon od spanikowanej kobiety. Została porwana, a samochód, w którym się znajduje, jedzie w nieznanym kierunku. Gdy połączenie zostanie gwałtownie przerwane, mężczyzna, nie opuszczając pokoju, rusza kobiecie na ratunek, polegając wyłącznie na swoim doświadczeniu, intuicji i… telefonie.


W STARYM KINIE NA 100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

Wstęp bezpłatny na wszystkie projekcje w dniu 10 listopada  

 

 

CUD NAD WISŁĄ

reż. Ryszard Bolesławski, 1921, 80 min, Polska, wojenny

Film przedstawia dzieje wojny polsko-radzieckiej; rozpoczyna go wieczór wigilijny na dworze obywatelskim i w chacie włościanina, a kończy obraz sierpniowych dni 1920 roku.

 

KAŻDEMU WOLNO KOCHAĆ

reż. Mieczysław Krawicz, Janusz Warnecki, 80 min, 1933, Polska, komedia

Alojzy Kędziorek, biedny muzyk mieszkający na poddaszu, kocha córkę właścicieli kamienicy, Renię. Rodzice przeznaczyli jej jednak na męża bogatego Balerona. Przyjaciel muzyka, Hipek, stara się mu pomóc i ratuje z niejednej opresji. Sprzedaje jego piosenkę dyrektorowi teatru. Utwór robi furorę, a Hipka biorą za kompozytora. Tymczasem Alojzego uznano za wariata i zamknięto w szpitalu psychiatrycznym. Udaje mu się jednak uciec. Po wielu perturbacjach wszystko się wyjaśnia i dobrze kończy. Alojzy zbiera gratulacje i oklaski za swoją przebojową piosenkę, rodzice Reni godzą się na ich małżeństwo, a Hipek jest szczęśliwy z rezolutną pokojówką, Lodzią.

 

RAPSODIA BAŁTYKU

reż. Leonard Buczkowski, 82 min, 1935, Polska, melodramat

Trzej przyjaciele – Adam, Zygmunt i Jerzy – służą w eskadrze wodnopłatowców Marynarki Wojennej w Gdyni. Przed laty Adam zakochał się w młodej dziewczynie, nie wiedząc, że jest ona narzeczoną przyjaciela, Zygmunta. Lojalność kazała mu się wtedy usunąć. Po latach spotykają się znowu. Ewa jest już żoną Zygmunta, ale Adam nie potrafi o niej zapomnieć... Mężczyźni lecą razem samolotem, który ulega awarii; znajdują się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Ta dramatyczna sytuacja umacnia ich przyjaźń, obaj raz na zawsze zapominają o wszelkich nieporozumieniach.

 

SZALEŃCY

reż. Leonard Buczkowski, 1928, 72 min, Polska, wojenny

Rok 1914. Filipek, kiper z krakowskiej winiarni, poznaje w legionowym biurze werbunkowym studenta z Zurychu, Reckiego, który rzuca naukę i chce walczyć dla Polski. Zostaje ranny, a Filipek niesie go do pobliskiego dworu. Dziedzic wypędza wprawdzie „szaleńców”, ale jego córka ukrywa rannego w swym panieńskim pokoju. Gdy dwór zajmują Rosjanie, syn dziedzica z kolei ratuje innego poszkodowanego. Odtąd walczą wszyscy trzej razem, a Zofia, dziedzicówna, pracuje w szpitalu. Najmłodszy z trójki, Kazik, ginie. Koledzy żołnierską piosenką nad grobem żegnają poległego.


Kino Muzeum zastrzega sobie prawo do zmiany repertuaru. 


Kino Muzeum

Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku

pl. Władysława Bartoszewskiego 1

80-862 Gdańsk

 

Informacja | tel.: +48 58 760 09 60; e-mail: info@muzeum1939.pl

Biuro kina | tel.: (58) 760 31 87; e-mail: kino@muzeum1939.pl

Facebook | facebook.com/kino.Muzeum.MIIWS

Instagram | instagram.com/kino_muzeum

 

Sala kinowa mieszcząca 115 miejsc oraz kasy biletowe znajdują się na poziomie -3 Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

Sprzedaż biletów online | bilety.muzeum1939.pl