Okręgowe Zgromadzenie Kuratorów Okręgu Gdańskiego "100 lat Polskiej Kurateli Sądowej"

Okręgowe Zgromadzenie Kuratorów Okręgu Gdańskiego odbyło się dziś (31 maja br.) w Sali Konferencyjnej im. Jana Olszewskiego w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Tegoroczne wydarzenie miało szczególnie uroczysty charakter w związku z przypadającą rocznicą 100-lecia powstania Kurateli Sądowej w Polsce.

W zgromadzeniu wzięło udział wielu znamienitych gości w tym m. in Prezes Sądu Okręgowego w Gdańsku p. Rafał Terlecki oraz Kurator Okręgowy p. dr Krzysztof Stasiak.

W imieniu gospodarza Muzeum, gości powitał dr Tomasz Szturo, z-ca Dyrektora Muzeum:
"Państwa obecność, Państwa decyzja o konferowaniu dzisiaj w tym miejscu, jest dla nas niezwykle ważna i niezwykle budująca. Bo też i Państwa działalność jest jednym z kluczowych aspektów dla naszej tożsamości, dla naszej historii, dla naszej struktury społecznej. Z tym większą satysfakcją, w imieniu Dyrektora Muzeum dr Karola Nawrockiego, witamy Państwa".

Następnie głos zabrał Prezes Sądu Okręgowego w Gdańsku p. Rafał Terlecki:
"Co roku spotykamy się na Zgromadzeniu Kuratorów Okręgu Gdańskiego, jednak ta akurat rocznica jest bardzo szczególna. Możemy się cieszyć, możemy być dumni z tego, że kuratela tak dobrze przyczyniła się Rzeczypospolitej. (...) Życzymy wszystkiego dobrego z okazji 100 lat, w imieniu wszystkich sędziów Sądu Okręgowego w Gdańsku i wszystkich Sądów Rejonowych bardzo głęboko za te 100 lat służby dziękujemy. Jednocześnie życzymy wszystkiego dobrego w najbliższym 100-leciu (...)".

Podczas dzisiejszego zgromadzenia odbyło się m. in. wręczenie kuratorom zawodowym awansów na wyższy stopień służbowy, wręczenie podziękowań za długoletnią służbę kuratorom, którzy ostatnio odeszli na emeryturę oraz podziękowań kuratorom społecznym za wzorowe pełnienie tej funkcji.

Zgromadzenie uświetnił występ kwartetu Zagan Acoustic