fot. MIIWŚ

O Polsce i Nowej Zelandii w „Historii nieoczywistej”

Jan Roy-Wojciechowski, były konsul honorowy RP w Nowej Zelandii, będzie gościem dr. Karola Nawrockiego w drugiej audycji z cyklu „Historia nieoczywista”. Początek programu w środę 26 lutego po godz. 21.00 na antenie Radia Gdańsk.

Podczas rozmowy dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku oraz Jana Roya-Wojciechowskiego będzie można dowiedzieć się jak wiele łączy Polskę z Nową Zelandią oraz poznać historie nieoczywiste dotyczące tej odległej wyspy.

Gość dr Karola Nawrockiego jako dziecko został deportowany przez Sowietów w 1940 roku, a cztery lata później trafił z Persji do Nowej Zelandii. Tu z czasem zdobył wykształcenie i założył rodzinę, która kultywuje do dzisiaj polskie tradycje. On sam jest twórcą Muzeum Dziedzictwa Polskiego w Auckland, a także był konsulem honorowym RP w Nowej Zelandii.

Początek audycji 26 lutego po godz. 21.00.

Radia Gdańsk można słuchać on-line oraz na wybranych częstotliwościach.

Przypomnijmy, że w poszczególnych odcinkach „Historii nieoczywistej” prowadzący dr Karol Nawrocki porozmawia o historii z osobami, które na co dzień się nią nie zajmują. Wśród gości znajdą się m.in. biznesmeni, dziennikarze, menadżerowie i sportowcy. Program emitowany będzie w każdą ostatnią środę miesiąca. Łącznie w ciągu roku zaplanowano emisję 12 odcinków tej serii. W pierwszym z nich gośćmi dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku byli legenda gdańskiego hokeja Sylwester Bagiński oraz Oskar Lehmann, zawodnik LOTOS PKH Gdańsk.