"Muzeum na wodzie" cz. 3 | #M2WSwirtualnie

W kolejnej odsłonie cyklu prezentującego projekt „Muzeum na Wodzie” zaprezentujemy cztery artefakty pozyskane podczas prac archeologicznych prowadzonych przez pracowników Muzeum Westerplatte i Wojny 1939, będącego oddziałem Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

Wśród przedstawionych dziś zabytków wyróżniliśmy:
- orła czapkowego wz. 19 – widoczny na pozostałościach materiału po czapce garnizonowej;
- naramiennik komandora podporucznika;
- odłamki pocisków z okrętu Schleswig Holstein;
- rama szklanej osłony reflektora okrętowego;

Autorzy wystawy zestawili odnalezione w trakcie badań zabytki z archiwalnymi fotografiami Wojskowej Składnicy Tranzytowej na Westerplatte, na których widać analogiczne przedmioty do tych, które zostały pozyskane podczas prowadzonych przez Muzeum badań archeologicznych.

Eksponaty prezentowane w ramach trzeciej części cyklu znajdziesz > > > TUTAJ
Plansze związane z morskim charakterem służby polskich żołnierzy na terenie Wojskowej Składnicy Tranzytowej na Westerplatte dostępne są > > > TUTAJ
Zapoznaj się z pierwszą częścią plansz związanych z projektem "Muzeum na wodzie". Zobacz je > > > TUTAJ