M2WSwirtualnie

"Muzeum na wodzie" cz. 1 | #M2WSwirtualnie

Od 13 lipca 2019 do końca września 2019 r. Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku uruchomiło wyjątkową, zupełnie nową formułę zwiedzania Westerplatte – „Muzeum na wodzie”.

W ramach rejsów na trasie Gdańsk - Westerplatte - Gdańsk, dostosowanym na potrzeby edukacyjno-wystawiennicze statkiem, uczestnicy mieli okazję zapoznać się z ekspozycją wystawienniczą znajdującą się na pokładzie, prezentującą spójną opowieści o wybranych znaleziskach archeologicznych z terenu Westerplatte; usłyszeć opowiadaną przez wykwalifikowanych przewodników historię Gdańska w przeddzień wybuchu II wojny światowej; zakupić pamiątki w muzealnym sklepiku i odpocząć w strefie przeznaczonej dla najmłodszych; a po dopłynięciu na półwysep wybrać się wraz z przewodnikiem na zwiedzanie terenu polskiej Wojskowej Składnicy Tranzytowej.

W trakcie edukacyjnego rejsu na Westerplatte muzealni goście mieli możliwość zapoznania się z terenem Pola Bitwy na półwyspie Westerplatte, pogłębiając wiedzę na temat jego przejmującej historii z pierwszych dni września 1939 roku. Na samym statku można było natomiast poznać za pomocą wystawy planszowej kontekst wybranych obiektów pochodzących z badań archeologicznych, stanowiących pierwsze w powojennej historii półwyspu szerokopłaszyznowe prace archeologiczne. Poza wystawą panelową, atrakcją dla zwiedzających było także odkrywanie i zapoznawanie się z kilkudziesięcioma ciekawostkami ukrytymi w różnych miejscach na statku, które uzupełniały wiedzę o tym wyjątkowym miejscu jakim jest Westerplatte i uzmysławiały jego międzynarodowe znaczenie.

Zapoznaj się z pierwszą częścią plansz związanych z projektem "Muzeum na wodzie". Zobacz je > > > TUTAJ

Część 2 >>>TUTAJ