MUZEUM II WOJNY ŚWIATOWEJ OD 5 LUTEGO OTWARTE DLA ZWIEDZAJĄCYCH

Informujemy, że od 5 lutego br. Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku będzie otwarte dla zwiedzających.

Zwiedzanie Muzeum odbywać się będzie przy zachowaniu reżimu sanitarnego, zgodnie z działaniami prowadzonymi w ramach akcji #M2WSbezpiecznie.

ZASADY BEZPIECZNEGO ZWIEDZANIA MUZEUM II WOJNY ŚWIATOWEJ W GDAŃSKU:

• obowiązkowa dezynfekcja dłoni
  • obowiązek zakrywania ust i nosa
  • zachowanie 2 metrowego dystansu między zwiedzającymi (z wyjątkami)
  • zaleca się stosowanie jednorazowych rękawiczek
  • zalecana jest komunikacja schodami
  • rekomendowany jest zakup biletów przez stronę https://bilety.muzeum1939.pl/ - zakup biletów online możliwy od 5 lutego br.
  • zachęcamy do płatności bezgotówkowej
  • rekomendujemy korzystanie z aplikacji "Audioprzewodnik Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku", którą bezpłatnie można pobrać z Google Play oraz App Store.

Ponadto:

• goście mogą korzystać z szatni bądź szafek indywidualnych w celu pozostawienia odzieży wierzchniej;
  • zgodnie z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, w jednym czasie na wystawie głównej Muzeum będzie mogło przebywać 400 osób;
  • wszystkie urządzenia multimedialne na wystawach będą działały bezdotykowo w sposób ciągły;
  • dzięki zamontowanym zabezpieczeniom Punkt Informacyjny oraz Kasy oddzielone są przegrodami pozwalającymi na zachowanie bezpiecznego dystansu pomiędzy pracownikami a gośćmi Muzeum.

W związku z trwającymi obostrzeniami, do odwołania pozostają nieczynne:

• Kino Muzeum
  • Strefa Nowych Technologii
  • Bistro Muzeum, Restauracja Vidokova
  • Parking podziemny (od dnia 20.10.2020 r. do odwołania parking podziemny MIIWŚ został przekazany na rzecz działania Centrum testowego Covid-19 drive-thru UCK Gdańsk)