mikołajki

MIKOŁAJKOWE SEANSE W KINIE MUZEUM

Zapraszamy dzieci wraz z opiekunami na specjalne pokazy mikołajkowe! W repertuarze znalazł się przedpremierowy pokaz uwielbianej przez młodsze dzieci serii o Kici Koci („Kicia Kocia pod choinkę”) oraz pełen magii seans filmu „Kajtek Czarodziej”.

6.12.2023, środa
godz. 15.00 - MIKOŁAJKI - KICIA KOCIA POD CHOINKĘ
Reż. Marta Stróżycka, 45 min, 2023, Polska, animacja, wiek: B.O.

godz. 16.00 - MIKOŁAJKI - KAJTEK CZARODZIEJ
Reż. Reż. Magdalena Łazarkiewicz, 105 min, 2023, Polska, Czechy, Słowacja, familijny, wiek: 8+

Bilety:

18 zł - bilet normalny

15 zł - bilet ulgowy

10 zł - dziecko do 13. roku życia

KICIA KOCIA POD CHOINKĘ

OPIS: Kicia Kocia powraca w zimowym wydaniu! Animowana seria o ulubionej kotce młodych widzów stała się wielkim hitem - została obejrzana przez ponad pół miliona widzów w całym kraju. Kolejne, nowe przygody na wielkim ekranie to kolejne zadowolone małe buzie!

KAJTEK CZARODZIEJ

OPIS: „Kajtek Czarodziej” to zabawny i pełen magii film na motywach powieści Janusza Korczaka, pedagoga i nauczyciela, którego ponadczasowa twórczość wychowała kilka pokoleń polskich dzieci. Za reżyserię filmu odpowiada Magdalena Łazarkiewicz, twórczyni „Ostatniego dzwonka”. Producentami są Sylwester Banaszkiewicz i Marcin Kurek odpowiedzialni za takie produkcje, jak „Sonata”, „80 milionów” czy seriale „Głęboka woda” i „Otwórz oczy”.

Napisaną prawie 90 lat temu książkę na język kina przełożyli: Magdalena Łazarkiewicz, Katarzyna Terechowicz, Kirsten Bonnen Rask i Kasper Bajon. Opowieść o magicznym świecie dziecięcej wyobraźni, dorastaniu i ulepszaniu świata w lekki sposób oddaje najważniejsze skarby filozofii Janusza Korczaka: każde dziecko należy kochać, respektować jego granice i pozwalać mu marzyć!