Magdalena Chmielecka gościem "Historii nieoczywistej"

Magdalena Chmielecka będzie gościem dr. Karola Nawrockiego w kolejnej audycji z cyklu „Historia nieoczywista”. Początek programu dziś (28 X) po godz. 21.00 na antenie Radia Gdańsk.

Gościem październikowej audycji prowadzonej przez dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku będzie Magdalena Chmielecka, sopranistka Opery Bałtyckiej, która wraz ze swoim zespołem Bellcanti Opera Girls zabiera słuchaczy w muzyczną podróż do czasów II RP.

Rozmówczyni dr. Karola Nawrockiego jest absolwentką Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, od 2015 r. związaną z Operą Bałtycką. Magdalena Chmielecka jest laureatką m.in. Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Hariclei Darclee w Braili w Rumunii – nagroda dla Najlepszego Młodego Artysty, finalistką Międzynarodowego Konkursu Belcanto im. Vincenzo Belliniego w Katanii na Sycylii, półfinalistką Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Otto Edelmanna w Wiedniu i uczestniczką rund finałowych prestiżowego Francisco Viñas International Singing Competition w Barcelonie oraz Grand Prix de Opera Bucharest w Rumunii.

Zespół Bellcanti ma na swoim koncie znaczące sukcesy i osiągnięcia artystyczne. Pod patronatem Opery Bałtyckiej wystąpił z serią koncertów z muzyką francuską w ramach święta Fête de la musique. Współpracuje z wieloma wybitnymi muzykami i zespołami, m.in. z Orkiestrą Kameralną Progress, The Film Harmony Orchestra, Kwartetem Opera, Marcinem Mirowskim, Mateuszem Lipińskim, Lianą Krasyun-Korunna, Aleksandrą Dąbrowską i Pawłem Nowakiem. Goście Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku mieli okazję kilkukrotnie zapoznać się z twórczością zespołu podczas organizowanych na naszej scenie koncertów.

Posłuchaj nagranie audycji dostępne TUTAJ.

Przypomnijmy, że w poszczególnych odcinkach „Historii nieoczywistej” prowadzący dr Karol Nawrocki rozmawia o historii z osobami, które na co dzień się nią nie zajmują. Wśród gości znajdują się m.in. biznesmeni, dziennikarze, menadżerowie i sportowcy, osoby ze świata kultury i sztuki. Program emitowany jest w każdą ostatnią środę miesiąca na antenie Radia Gdańsk.

Dotychczas gośćmi dr. Karola Nawrockiego byli: