Legendarny trener Bogusław Kaczmarek w „Historii nieoczywistej”

Bogusław „Bobo” Kaczmarek, legendarny trener piłki nożnej, będzie gościem dr. Karola Nawrockiego w kolejnej audycji z cyklu „Historia nieoczywista”. Początek programu dziś (27 maja) po godz. 21.00 na antenie Radia Gdańsk.

Gość dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku po raz pierwszy publicznie opowie o wojennej historii swojego ojca. Rozmowa będzie dotyczyć również między innymi Gedanii Gdańsk oraz współpracy Bogusława Kaczmarka z Leo Beenhakkerem, selekcjonerem piłkarskiej reprezentacji Polski.

Popularny „Bobo” pochodzi co prawda z Łodzi, lecz kojarzony jest przede wszystkim z Pomorzem Gdańskim. W latach 70. i na początku lat 80. był piłkarzem kilku gdańskich klubów, w tym Lechii Gdańsk, ale również występował w Arce Gdynia. W karierze trenerskiej prowadził zarówno biało-zielonych, jak i żółto-niebieskich. Ponadto był szkoleniowcem między innymi Polonii Warszawa, Stomilu Olsztyn czy Zawiszy Bydgoszcz. Bogusław Kaczmarek pracował jako asystent selekcjonera Leo Beenhakkera w sztabie szkoleniowym reprezentacji Polski, która wywalczyła historyczny awans na Euro 2008 w Austrii i Szwajcarii. Pod jego okiem rozwijali się tacy zawodnicy jak Jerzy Dudek czy Grzegorz Rasiak.

Początek audycji 27 maja po godz. 21.00.

Radia Gdańsk można słuchać on-line oraz na wybranych częstotliwościach.

Audycja dostępna jest > > > TUTAJ

Przypomnijmy, że w poszczególnych odcinkach „Historii nieoczywistej” prowadzący dr Karol Nawrocki porozmawia o historii z osobami, które na co dzień się nią nie zajmują. Wśród gości znajdą się m.in. biznesmeni, dziennikarze, menadżerowie i sportowcy. Program emitowany będzie w każdą ostatnią środę miesiąca. Łącznie w ciągu roku zaplanowano emisję 12 odcinków tej serii.

Dotychczas gośćmi dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku byli:
•    legenda gdańskiego hokeja Sylwester Bagiński oraz Oskar Lehmann, zawodnik LOTOS PKH Gdańsk,
•    Jan Roy-Wojciechowski, były konsul honorowy RP w Nowej Zelandii,
•    Kapitan Wojtek, doświadczony żołnierz służb specjalnych.