Książka grudnia - „Wojna i Pamięć. Czasopismo Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku” 2022, nr 4

W grudniu prezentujemy kolejną książkę miesiąca. Tym razem jest nią najnowszy numer „Wojny i Pamięci” – periodyku wydawanego przez Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Tylko do końca grudnia czasopismo będzie dostępne w promocyjnej cenie 49 złotych.

Tematem przewodnim najnowszego numeru „Wojny i Pamięci” jest propaganda jako narzędzie prowadzenia walki. Temu zagadnieniu poświęcono trzy obszerne artykuły. W periodyku można również znaleźć inne interesujące materiały, m.in. dotyczące walk na Westerplatte w marcu i kwietniu 1945 r. czy materialnych śladów zbrodni w chojnickiej Dolinie Śmierci.

Zachęcamy również do odwiedzenia stacjonarnego punktu sprzedaży, który mieści się na poziomie –3 budynku muzeum.