Książka czerwca – Maciej Jasiński, Jacek Michalski, „Tadeusz Pietrzykowski. Walka o życie”

Książka czerwca – Maciej Jasiński, Jacek Michalski, „Tadeusz Pietrzykowski. Walka o życie”

W czerwcu proponujemy lekturę kolejnej książki miesiąca! Tym razem jest nią komiks Tadeusz Pietrzykowski. Walka o życie, który przez cały maj jest dostępny w promocyjnej cenie 29 złotych.

 

Historia Tadeusza „Teddy’ego” Pietrzykowskiego jest szerzej znana dopiero od kilku lat, głównie za sprawą książek i filmu Mistrz, który powstał na motywach biografii „boksera z Auschwitz”. Najnowszy komiks pozwala jeszcze lepiej poznać nietuzinkową postać zdolnego pięściarza młodego pokolenia, który przeszedł do historii dzięki swojej niezłomności, talentowi sportowemu, a także poświęceniu dla innych.

Narracja komiksu jest skoncentrowana na wspomnieniach Tadeusza Pietrzykowskiego, które odnoszą się przede wszystkim do jego obozowych przeżyć i walki o przetrwanie. Czytelnik może też poznać młodzieńcze lata i powojenne losy tytułowego bohatera. Całość tworzy wielowątkową, uniwersalną opowieść o ludzkiej godności, sile woli i tryumfie dobra nad złem. Choć publikacja powstała z myślą o młodszych czytelnikach, z jej lektury może odnieść korzyść odbiorca w każdym wieku.

Publikację można również nabyć w stacjonarnym punkcie sprzedaży, który mieści się na poziomie –3 budynku MIIWŚ i jest czynny w godzinach pracy Muzeum.