Konferencja prasowa dotycząca decyzji zezwalającej Muzeum II Wojny Światowej na rozpoczęcie prac przygotowawczych do realizacji inwestycji na Westerplatte

Dziś na Westerplatte została zorganizowana konferencja prasowa poświęcona wydaniu przez Wojewodę Pomorskiego decyzji zezwalającej Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku na rozpoczęcie prac przygotowawczych do realizacji  inwestycji polegającej na „Budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 - Oddziału Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku”.

W spotkaniu z przedstawicielami mediów przy ruinach Wartowni nr 3 wzięli udział dyrektor Muzeum II Wojny Światowej dr Karol Nawrocki, a także kierownik badań archeologicznych na Westerplatte Filip Kuczma.

Zachęcamy do zapoznania się z zapisem wideo konferencji prasowej, a także z komunikatem dr. Karola Nawrockiego dotyczącym wydania decyzji przez Wojewodę Pomorskiego zezwalającej Muzeum II Wojny Światowej na rozpoczęcie prac przygotowawczych do realizacji inwestycji na Westerplatte.