Koncert z okazji Dnia Matki "Moja Najpiękniejsza"

Zapraszamy na wyjątkowy koncert z okazji Dnia Matki "Moja Najpiękniejsza". Odbędzie się on 26 maja 2023 roku, o godz. 18.00 w sali konferencyjnej im. Jana Olszewskiego (poziom -2) w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

Koncert to wspaniały muzyczny prezent, dlatego w tym wyjątkowym dniu chcemy szczególnie zaprosić Mamy do wspólnego obchodzenia ich święta. Podczas wydarzenia usłyszymy najpiękniejsze polskie przeboje w wykonaniu takich artystów jak:
- Katarzyny Rogalskiej- skrzypaczki i piosenkarki;
- Cezarego Paciorka- pianisty, akordeonisty, aranżera;
- Piotra Kułakowskiego- kontrabasisty;
- Adama Golickiego- perkusisty.

Na scenie artystom towarzyszyć będą również amatorski chór powołany specjalnie na tę okazję.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

"Moja Najpiękniejsza" to także projekt warsztatów malarsko-miksmediowych przeprowadzonych przez artystkę Iwonę Wąsik. Udział w nich wzięły panie, które nigdy wcześniej nie miały do czynienia z tego rodzaju sztuką, a którym w duszy grają piękne barwy i kreatywne tworzenie.
Podczas warsztatów powstały obrazy kobiet na płótnie (malarstwo strukturalne, techniki mieszane). Wykorzystane zostały pasty strukturalne, szablony, gesso do uzyskania przestrzenności 3D i ciekawej faktury oraz farby akrylowe.

Uroczyste otwarcie wystawy, prac zrealizowanych w ramach projektu „Moja Najpiękniejsza”, odbędzie się 26 maja br., o godz. 17.00 na poziomie -1 w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Ekspozycja jest bezpłatna i dostępna dla zwiedzających do 2 czerwca 2023 roku.

Organizatorem wydarzenia jest Gdańskie Stowarzyszenie „Jaś i Małgosia”. Stowarzyszenie powstało w 2007 r. z inicjatywy Katarzyny Rogalskiej- skrzypaczki, organistki, piosenkarki i animatorki kultury. Członkowie w znacznej większości to pasjonaci z dużym zasobem energii i pomysłów. Mocno zaangażowani, dbają o wysoki poziom organizowanych przez siebie wydarzeń i koncertów. Swoje działania kierują zarówno do dzieci, młodzieży, jak i osób starszych. Gdańszczanie bardzo licznie biorą udział w organizowanych imprezach i wydarzeniach kulturalnych, co jest dla nas dowodem na to, że Gdańskie Stowarzyszenie „Jaś i Małgosia” to dobra marka, która na stałe wpisała się w ich świadomość. Celem stowarzyszenia jest szeroko pojmowana edukacja oraz promowanie kultury dostępnej: wymagającej, ambitnej, ale przede wszystkim otwartej - jak najwięcej naszych działań chcemy móc prowadzić nieodpłatnie, angażując odbiorców naszych wydarzeń do czynnego współuczestnictwa w kulturze.