Sierpniowe popołudnie

Koncert „Sierpniowe popołudnie”

Zapraszamy na koncert w hołdzie Powstańcom Warszawskim, który zainicjowała Agata Leśniewska, wokalistka zespołu Loveina i absolwentka wokalistyki jazzowej na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Wraz z zaprzyjaźnionymi muzykami udało się stworzyć materiał pełen emocji,  z wykorzystaniem wizualizacji.  Podczas koncertu usłyszą Państwo nowe kompozycje napisane do wierszy z czasów wojennych, oraz aranżacje do utworów o tematyce wojennej i powstańczej. W ten oto sposób słuchacze będą mieli okazję przekonać się, że 63 dni walki o stolicę to nie tylko łzy, heroiczna walka i śmierć. To także walka o szczęście, miłość i wolność.

Skład: 

Agata Leśniewska - wokalistka
Maja Biesek – gitara
Jan Jarecki – piano
Filip Arasimowicz – bas, kontrabas
Kacper Skolik – perkusja
Adam Skorczewski - trąbka
Wojciech Ulanowski - akordeon
Jakub Klemensiewicz - saksofon
Jagoda Wojciechowska - chórki
Darya Sachovskaya - chórki

 

 

Miejsce: sala konferencyjna im. Jana Olszewskiego

Czas: 1 sierpnia 2022r. godz. 19.00

Bilety: 30 zł normalny / 20 zł ulgowy

Organizator: Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku

Agata Leśniewska - absolwentka wokalistyki jazzowej na Akademii Muzycznej w Gdańsku, liderka i wokalistka gdańskiego zespołu Loveina, która muzykę traktuje jako swoje powietrze. Od lat jest zaintrygowana jazzem, który skradł jej serce. Stara się w każdym utworze zawładnąć emocjami i zainteresować aranżacjami, które są z pogranicza jazzu, smooth jazzu i r&b. Oprócz muzyki, jej zamiłowaniem jest również historia, a przede wszystkim temat Powstania Warszawskiego. By spełnić swoje marzenia i oddać cześć Powstańcom Warszawskim zaprosiła do współpracy zaprzyjaźnionych muzyków i stworzyła z nimi autorskie utwory, oraz aranżacje do utworów o tematyce wojennej.
Jan Jarecki - student Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku w klasie prof. Włodzimierza Nahornego i dra Sławka Jaskułke. Pianista jazzowy, kompozytor i aranżer. Związany z trójmiejską sceną jazzową. Lider JAH Trio, sideman w wielu zespołach w Trójmieście m. in: Maja Biesek Quar-tet, Paulina Porszke Septet, Mietek Musiał Swinging Band, Loveina, bluesowym kwartecie Adama Bartosia z Lublina, a także tematycznych: Ewa Demarczyk - List do Czarnego Anioła, Tribute to Maanam. Oprócz tego pianista teatralny i kompozytor muzyki do spektakli. Na X RCK PRO JAZZ 2019 w Kołobrzegu zdobył indywidualną nagrodę za prezentowane kompozycje z JAH Trio. Jesienią na Blue Note Poznań Competition 2019 zdobył wyróżnienie w kategorii zespołowej z JAH Trio.
Kacper Skolik - student Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Perkusista jaz-zowy młodego pokolenia, syn polskiej legendy perkusji Arka Skolika. Akompaniator na corocznym festiwalu sztuk artystycznych „Fama” w 2016 roku. Jeden z dziesięciu perkusistów biorących udział w projekcie J. A. P. Kaczmarka „Emigra - Symfonia bez końca”. Finalista konkursu „Jazz Drummers Competition 2018”. Jeden z dwudziestu perkusistów wydarzenia „Rapsodia Śląska” prowadzonego przez J. A. P. Kaczmarka. Uczestnik konkursu jazzowego z zespołem Jah Trio w ramach RCK Pro Jazz Festival 2019. Uczestnik konkursu jazzowego Krokus Jazz Festival 2019 z zespołem Jah Trio.
Filip Arasimowicz - Absolwent Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku na kierunku instrumentalistka jazzowa na specjalności kontrabas jazzowy. W 2016 roku zdobył I nagrodę na XIX Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni z grupą Nordwave. Z grupą Arek Czernysz Trio w roku 2018 został finalistą konkursu Jazz Juniors w Krakowie, a w 2019 roku zdobył wyróżnienie na Blue Note Jazz Competition w Poznaniu. W 2016 roku studiował w Lemmenstinstituut Leuven (Belgia) na kierunku instrumentalistka jazzowa, specjalności kontrabas jazzowy w ramach programu wymiany studenckiej „Erasmus+”. Fot. Marcin Stroma
Maja Biesek utalentowana gitarzystka, oraz absolwentka instrumentalistyki jazzowej (kierunek: gitara) na Akademii Muzycznej w Gdańsku, która potrafi zadziwić swoimi aranżacjami i tworzeni-em harmonii utworu niejednego gitarzystę. Jest i była uczennica większości liczących się, oraz wio-dących gitarzystów w Polsce, co tylko potwierdza jej umiejętności. Liderka zespołu Maja Biesek Quartet i gitarzystka trójmiejskiego zespołu Loveina. Fot. Paulina Jarzębska

Lista utworów:

1. Sierpniowy poranek.

Muzyka i słowa: Agata Leśniewska.


2. Warszawo ma

Słowa: Ludwik Starski.

Muzyka: Aleksander Olshanetsky.


3. Idziemy w noc

Słowa: Marta "Marika" Kosakowska

Muzyka: Tomasz "Siwy" Wójcik


4. Warszawska kolęda

Słowa: Autor nieznany

Muzyka: Zbigniew Preisner


5. Alunia

Słowa: Natalia Grosiak, Miłosz "Miuosh" Borycki

Muzyka: Andrzej Smolik


6. Matka Boska Powstańcza

Słowa: ks. Jan Twardowski

Muzyka: Agata Leśniewska


7. Elegia o chłopcu Polskim

Słowa: Krzysztof Kamil Baczyński

Muzyka: Agata Leśniewska.


8. Zasmuciła się piosenka

Słowa: Janusz Kozłowski.

Muzyka: Agata Leśniewska.


9. Irena

Słowa: Natalia Grosiak, Miłosz "Miuosh" Borycki,

Muzyka: Andrzej Smolik


oraz dodatkowe dwa utwory przygotowane specjalnie na okazje koncertu
w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.