mundur podporucznika Narodowych Sił Zbrojnych, fot. M2WS

Kolejny eksponat z cyklu „Wejście w historię"

W ramach akcji „Wejście w historię” prezentujemy mundur podporucznika Narodowych Sił Zbrojnych, żołnierza powojennego podziemia antykomunistycznego (Polska, 1945 – 1947, Zbiory Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku). Wybrany eksponat związany jest z obchodami Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. 

„Wejście w historię” to akcja, w ramach której na poziomie -1 Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku (przy wejściu głównym) prezentowane będą eksponaty związane z aktualnymi rocznicami, wydarzeniami wojennymi lub zagadnieniami okresu wojny i okupacji. Ideą cyklu jest przede wszystkim pokazanie eksponatów na co dzień nieprezentowanych w przestrzeni Muzeum, a związanych z interesującym zdarzeniami i osobistymi historiami. W miejscu prowadzenia akcji „Wejście w historię” zwiedzający po raz pierwszy zetkną się z opowieściami oraz eksponatami, które mamy w naszej kolekcji i przedstawiamy na wystawach. 

#WejściewHistorię
„Wejście w historię” to akcja, w ramach której na poziomie -1 Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku (przy wejściu głównym) prezentowane są eksponaty związane z aktualnymi rocznicami, wydarzeniami wojennymi lub zagadnieniami okresu wojny i okupacji. Ideą cyklu jest przede wszystkim pokazanie eksponatów na co dzień nieprezentowanych w przestrzeni Muzeum, a związanych z interesującym zdarzeniami i osobistymi historiami.