#FERIEzM2WŚ - Wirtualny spacer po wystawie o Polakach w Wolnym Mieście Gdańsku

Wystawę plenerową znajdującą się przed Muzeum II Wojny Światowej udostępniamy w formie wirtualnego spaceru. To propozycja nie tylko dla uczniów szkół, którzy w czasie ferii mają szansę pospacerować po tej ekspozycji, ale także dla wszystkich tych, którzy w czasie trwającej pandemii nie mogą przybyć do Gdańska i odwiedzić naszego Muzeum.

Poznajcie losy polskich mieszkańców przedwojennego Gdańska. Zobaczcie, czym się zajmowali, jak żyli oraz jak dbali o swoją historię i tradycję. Wirtualny spacer po wystawie "Polacy w Wolnym Mieście Gdańsku" dostępny jest TUTAJ.

Wszystkim, którzy chcieliby rozszerzyć wiedzę na temat represji wobec ludności Polskiej kontynuowanych po 1 września 1939 r. polecamy publikację prof. Wojciecha Turka W cieniu obozu Stutthof: martyrologia więźniów w gdańskim obozie Neufahrwasser (1939–1940) i Aussenstelle Westerplatte (1939–1941). Wybór relacji i wspomnień dostępną w naszym sklepie internetowym.