Ferie w Muzeum - zajęcia dla rodzin z dziećmi w wieku 7-10 lat

Ferie w Muzeum: zajęcia dla rodzin z dziećmi w wieku 7-10 lat

W dniach: 18, 19 i 25 stycznia br., w czasie trwających ferii zimowych w województwie pomorskim, zapraszamy na bezpłatne lekcje muzealne skierowane do rodzin z dziećmi w wieku 7-10 lat.

 

W środę (18.01) zapraszamy na zajęcia pt. „Podróż w czasie”, podczas których uczestnicy poznają historię pewnej warszawskiej rodziny w trzech różnych okresach: kilka dni po wybuchu wojny, w czasie okupacji niemieckiej oraz tuż po jej zakończeniu. Zmieniające się elementy wystroju wnętrza mieszkania uzmysłowią uczestnikom jak zmieniała się sytuacja społeczna, polityczna oraz ekonomiczna walczącego kraju.

 

W czwartek (19.01) zapraszamy na zajęcia pt. „Archeolodzy i ich praca”, podczas których uczestnicy odkryją, co ma wspólnego praca ogrodnika, geodety czy inżyniera budowlanego z archeologią.  Uczestnicy dowiedzą się, na czym polega trud poszukiwań w codziennej pracy archeologa oraz zapoznają się z nieprezentowanymi na co dzień przedmiotami odnalezionymi na terenie półwyspu Westerplatte.

 

W środę (25.01) zapraszamy na zajęcia pt. „Poznaj kaprala Wojtka”, podczas których uczestnikom zaprezentowane zostaną losy niezwykłego zwierzęcia, które wraz z żołnierzami II Korpusu Polskiego gen. Andersa przeszło cały szlak bojowy w trakcie kampanii włoskiej. W jaki sposób Wojtek został kapralem i jaka była jego rola podczas walk o Monte Cassino? W trakcie zajęć uczestnicy poznają odpowiedzi na te pytania i usłyszą wiele innych, intrygujących ciekawostek z życiorysu niedźwiedzia Wojtka.

 

Lekcje muzealne rozpoczną się o godz.: 10:00 oraz 12:30. Maksymalna liczba uczestników jednych zajęć wynosi 15 osób.


Każde spotkanie potrwa ok. 60-75 min.

Zapisy zakończone!