Ferie w Muzeum: bezpłatne seanse filmowe dla rodzin z dziećmi

Ferie w Muzeum: bezpłatne seanse filmowe dla rodzin z dziećmi

W ramach Ferii w Muzeum zapraszamy na bezpłatne seanse filmowe dla rodzin z dziećmi. Projekcje odbędą się w Kinie Muzeum na poziomie -3 w gmachu Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. 

 

Harmonogram:

24.01.2023, godz. 10:00 – "Pamiętniki Tatusia Muminka" (BRAK MIEJSC)

26.01.2023, godz. 10:00 – "Serce Dębu"

 

Aby wziąć udział w seansie, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy. Zgłoszenie uzyskuje status potwierdzonego po uzyskaniu odpowiedzi MIIWS z akceptacją formularza. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Opisy filmów:

„Pamiętniki Tatusia Muminka” (5+); reż. Ira Carpelan; 74 min.; Finlandia, Polska

W odległej krainie leży Dolina Muminków, urzekające, przyprawiające o zdumienie miejsce pełne tajemnic. Spokojne wieczory sprzyjają snuciu niebywałych opowieści z przeszłości, a Tatuś Muminka ma ich całkiem sporo. On też był kiedyś małym Muminkiem i nie uwierzycie, co wtedy robił!

Latający statek, bal u króla, morskie przeprawy… Czy Tatuś Muminka spełnił marzenia i został w młodości prawdziwym łowcą przygód? Samotne wędrówki, tajemnicza Buka i podwodny świat to dopiero początek historii! Młody Tatuś Muminka zabiera nas w swoje pełne przygód dzieciństwo, odkrywa nowe, niezwykłe krainy, a po drodze spotyka wspaniałych, dobrze nam znanych przyjaciół. Czy to na pewno ten sam spokojny i poważny Tatuś Muminka?

 

„Serce Dębu” (10+); reż. Laurent Charbonnier, Michel Seydoux ; 80 min; Francja

Od ponad dwustu dziesięciu lat w środku lasu rośnie majestatyczny dąb, który daje schronienie jego licznym mieszkańcom. Poczujcie, jak bije „Serce dębu”.

Ten widowiskowy film ma niezwykłą, godną wszystkich filmowych nagród obsadę: wiewiórki, ryjkowce, sójki, mrówki, myszy polne… Cały ten mały, tętniący życiem, brzęczący i cudowny wszechświat zależy od owego dostojnego drzewa, czerpiąc od niego pożywienie i schronienie, od korzeni aż po gałęzie. Poznajcie wpadających z wizytą przyjaciół, zbłąkanych wędrowców, czułych kochanków, złych sąsiadów oraz bezwzględne drapieżniki. Zanurzcie się wszystkimi zmysłami w ten cudowny mikrokosmos.