Ecological stories - seanse filmowe z okazji Międzynarodowego Dnia Krajobrazu

Ecological stories - seanse filmowe z okazji Międzynarodowego Dnia Krajobrazu

Zapraszamy Państwa do udziału w kolejnym wydarzeniu edukacyjnym z zakresu historii i proekologicznych postaw - Ecological stories. Działanie kultury w służbie ekologii. Tym razem w naszym Kinie w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku będzie można bezpłatnie obejrzeć filmy o tematyce przyrodniczej z okazji Międzynarodowego Dnia Krajobrazu.

27/10 o godz. 12:00 - POKAZ DLA SZKÓŁ

ZAPISY DLA SZKÓŁ -  KONTAKT MAILOWY

EDUKACJA@MUZEUM1939.PL

 

Zielona szkoła. Ogród szkolny

Reżyseria: Mark Verkerk
Produkcja: Holandia 2020
Wersja: Lektor
Wiek: 7+
Czas trwania: 60 min


OPIS: Wiele dzieci nie ma pojęcia, skąd pochodzi jedzenie na ich talerzach. Wszystkie zgodnie twierdzą, że ze sklepu. W Holandii od ponad 100 lat funkcjonuje system ogrodów szkolnych. Każdego roku szkoły podstawowe zabierają dzieci na pola, gdzie uczą je jak siać, uprawiać i gotować warzywa. Wyjście z klasy na łono natury uczy je czegoś ważnego - cyklu życia. Będą mogły pobrudzić ręce, buty oraz cieszyć się własnymi zbiorami. Jak uprawiać warzywa? Co jest dobrym sposobem na walkę z otyłością? Jak dbać o bioróżnorodność? Tego wszystkiego dzieci nauczą się w szkolnym ogrodzie!

 

OBEJRZYJ ZWIASTUN

 

26/10 o godz. 10:00 - POKAZ DLA SZKÓŁ

27/10 o godz. 10:00 - POKAZ DLA SZKÓŁ

 

ZAPISY DLA SZKÓŁ -  KONTAKT MAILOWY

EDUKACJA@MUZEUM1939.PL

 

Martin i magiczny las


Reżyseria: Petr Oukropec
Produkcja: Czechy, Niemcy, Słowacja 2021
Wersja: Dubbing
Wiek: 7+
Czas trwania: 80 min


OPIS: Martin, młody chłopak z miasta, musi spędzić dwa tygodnie na letnim obozie w górach. Jest jednak jeden haczyk: nie będzie miał dostępu do telefonu, w tym do Internetu. Spędzi czas w otoczeniu przyrody, żyjąc jak dzikus - śpiąc w tipi, myjąc się w potoku, gotując posiłki na ognisku i bawiąc się w okolicznych lasach. To co miało być karą, przyjmie nieoczekiwany obrót. Martin świetnie odnalazł się w nowej rzeczywistości i zaprzyjaźnił się z żyjącymi w lesie zwierzętami. Okazało się, że potrzebują  one jego pomocy w walce z chciwymi deweloperami, którzy zamierzają zniszczyć ich naturalne środowisko.

 

OBEJRZYJ ZWIASTUN


Ecological stories w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, działanie kultury w służbie ekologii w 2022 r.” to projekt finansowany i realizowany we współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Nadrzędną misją naszej placówki jest opowiadanie o przyczynach, przebiegu i skutkach II wojny światowej. Realizując ją, nie zapominamy jednak o społecznej odpowiedzialności biznesu. Dlatego też prowadzimy „Ecological stories” – projekt mający na celu poszerzanie świadomości ekologicznej.