Dzień Radia Gdańsk w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku

Dziś, tj. 24 sierpnia br. w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbył się Dzień Radia Gdańsk. Na antenie mogliśmy usłyszeć p.o. dyrektora muzeum dr. hab. Grzegorza Berendta, który o godzinie 8:30 rozpoczął cykl całodniowych nagrań.

Do tej pory mięliśmy także okazję wysłuchać  pracowników Muzeum: o godz. 10:10  wystąpił  Wojciech Łukaszun – kierownik Działu Zbiorów oraz Marta Tworkowska pracownik Biblioteki Muzeum, o godz. 10:40 rozmawiały kolejno Elżbieta Szturo a także Magdalena Gajewska z Działu Wydarzeń Kulturalnych. W popołudniowej odsłonie audycji udział wzięli o godz. 13.45 Ewelina Latoszewska - kierownik Działu Prawno-Administracyjnego oraz Jakub Zambrzycki – kierownik Działu Bezpieczeństwa, o godz. 15:12 wystąpiła Adrianna Paradowska – zastępca kierownika Działu Promocji i Komunikacji a także Karol Szejko z Działu Kontaktów Międzynarodowych. Następnie o godz. 15:35 głos zabrali Filip Kuczma – kierownik Działu Archeologicznego oraz pracownik Działu, Adam Dziewanowski. Audycja zakończy się o godzinie 17:12 wystąpieniem dr. Marka Szymaniaka – kierownika Działu Naukowo-Edukacyjnego.

Całość nagrań dostępna jest tutaj.

Ada
Karol