Przejdź do treści

Dzień Dziecka w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku

29/05/2019 - 10:43
Dzień Dziecka w Muzeum | Bilet wstępu za 1 zł

Już w najbliższą sobotę, zapraszamy do wspólnego świętowana Dnia Dziecka. Z tej okazji, 1 czerwca bilet wstępu dla naszych najmłodszych gości wyniesie jedynie 1 zł. 

Zachęcamy do spędzenia Dnia Dziecka w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, gdzie na dzieci czeka moc atrakcji:

Wystawa "Podróż w czasie"

Na wystawie głównej Muzeum przygotowano specjalną przestrzeń przeznaczoną dla dzieci poniżej 12 roku życia pt. "Podróż w czasie".

Jest to rekonstrukcja mieszkania warszawskiej rodziny w trzech różnych okresach: 5 września 1939 r. - kilka dni po wybuchu II wojny światowej, 15 marca 1943 r. - w czasie okupacji niemieckiej oraz 8 maja 1945 r. - tuż po jej zakończeniu. We wnętrzach tych zainscenizowane są warunki życia polskiej inteligenckiej rodziny z Warszawy. Zmieniające się elementy wystroju są odbiciem zmieniającej się sytuacji politycznej, społecznej i ekonomicznej okupowanego i walczącego kraju.

Więcej: Wystawa dla dzieci "Podróż w czasie" <<< kliknij

Strefa VR

Zapraszamy również do Strefy VR, gdzie przy pomocy specjalnych gogli dzieci mogą wziąć udział w „Wirtualnym spacerze po Westerplatte”, jednej z najnowocześniejszych prezentacji muzealnych na świecie. W pięknej oprawie aktualnych panoram Westerplatte – również ze zdjęciami z lotu ptaka – dzieci mogą obejrzeć archiwalne zdjęcia, wysłuchać wspomnień Obrońców i poznać historię bohaterskiej obrony dawnej Wojskowej Składnicy Tranzytowej.

Obniżka obowiązuje dla dzieci do 18 roku życia i dotyczy tylko biletów zakupionych 1.06. w Kasie Biletowej. Kasjer może poprosić o dokument potwierdzający wiek w celu weryfikacji.