Zobacz jak wyglądał Dzień Dziecka w M2WŚ

Dzień Dziecka w M2WŚ

1 czerwca bilety dla dzieci na wystawę główną Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku dostępne były za symboliczną złotówkę. Zwiedzający przy kasach otrzymywali w papierowych torebkach porcje nasion do doniczki "pożyteczne kwiaty". Odbyło się także rozstrzygnięcie konkursu i wernisaż prac plastycznych uczniów szkół podstawowych. W Kinie Muzeum za 1 zł można było natomiast zobaczyć specjalny pokaz filmu animowanego „Nawet myszy idą do nieba”.

Z okazji Dnia Dziecka odbył się wernisaż prac konkursu plastycznego dla klas II–IV szkół podstawowych „Krasnale, kraśnięta, bożęta: skrzat Kacperek i inni…”.
Tematem konkursu były postacie krasnoludków i ich przygody opisane w bajkach i baśniach – m.in. przez Zofię Kossak (Szczucką-Szatkowską) w „Kłopotach Kacperka góreckiego skrzata”.

Nagrodzeni uczniowie obejrzeli film pt. „Wiki i jej sekret” oraz zapoznali się z wystawą dziecięcą „Podróż w czasie – historia pewnej rodziny i jej mieszkania”. Wyróżnione prace można oglądać w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku na poziomie -1. Laureatom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na artystycznej drodze!

Ponadto w tym wyjątkowym dniu bilety dla dziecka na wystawę główną Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, a także na specjalny pokaz filmu animowanego „Nawet myszy idą do nieba” można było zakupić za symboliczną złotówkę. Dodatkowo przy kasach rozdawano nasionka "pożytecznych kwiatów" do posadzenia w doniczkach.

Dziękujemy Państwu za udział w organizowanych wydarzeniach i zachęcamy do śledzenia naszych mediów społecznościowych, aby być na bieżąco z kolejnymi inicjatywami, organizowanymi przez Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.