Muzeum II Wojny Światowej

Delegacja Związku Piłkarskiego Niemiec odwiedziła Westerplatte

Piłkarscy działacze Związku Piłkarskiego Niemiec, wśród których byli m.in. prezydent związku Wolfgang Niersbach, dwaj wiceprezydenci Związku: Hermann Korfmacher i Reinhardt Rauball oraz skarbnik Horst Schmidt, odwiedzili Westerplatte. Rozpoczęli wizytę od złożenia kwiatów na cmentarzu obrońców Westerplatte.Następnie zwiedzili wystawę plenerową "Westerplatte: Kurort - Bastion - Symbol" poświęconą historii tego miejsca, po której zostali oprowadzeni przez pracownika Muzeum.

Pod pomnikiem Obrońców Wybrzeża działacze złożyli wieniec, na szarfie którego znajdował się napis "Cześć ich pamięci". - Zarówno ze strony Związku Piłkarskiego Niemiec, jak i ze strony niemieckiej reprezentacji, uważaliśmy za nasz obowiązek, aby przyjechać na Westerplatte i pokłonić się temu, co zdarzyło się tutaj przed 70. laty - powiedział dziennikarzom Wolfgang Niersbach.

Dodał, że zdarzenia, które miały miejsce na Westerplatte, nie mogą się nigdy powtórzyć. - Uznajemy za szczęście, podarunek dla nas, że możemy gościć w Gdańsku, być tutaj i odczuwać na co dzień państwa gościnność. Cieszymy się, że nasi kibice piłkarscy mogą z niemieckimi flagami podróżować po okolicy, w której przed 70. laty Niemcy byli wrogami - dodał Niersbach.

Niemieckim działaczom w czasie wizyty na Westerplatte towarzyszyli przedstawiciele niemieckiego konsulatu w Gdańsku, lokalnych władz państwowych oraz samorządowych.