fot. M2WŚ

Delegacja praskiego Muzeum Pamięci XX wieku

Dzisiaj w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku mieliśmy przyjemność gościć delegację praskiego Muzeum Pamięci XX wieku – nowej placówki, powołanej w styczniu bieżącego roku przez miasto Pragę. Instytucja stanowi jedno z największych czeskich przedsięwzięć w zakresie muzealnictwa historycznego i powinna wypełnić lukę w prezentacji najnowszej historii.

Wśród gości  znaleźni się dyrektor Muzeum dr Jiři Šestáka, a także dr Jan Kalous i dr Vit Fojtek. O naszym Muzeum oraz wystawach opowiedział zastępca dyrektora dr hab. Grzegorz Berendt, prof. UG . Goście chętnie pytali o działalność i funkcjonowanie nowoczesnej placówki muzealnej jaką jest nasze Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku oraz z uwagą poznawali informacje dotyczące wystaw i prezentowanych tam eksponatów. Po spotkaniu delegacja została oprowadzona po wystawach Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.