Córka gen. Andersa, senator Anna Maria Anders, w czasie zwiedzania Muzeum w towarzystwie Dyrektora i pracowników Muzeum.

Córka gen. Andersa chce przekazać pamiątki po ojcu dla Muzeum II Wojny Światowej

Córka gen. Andersa, senator Anna Maria Anders, sprawująca obecnie funkcję sekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz pełnomocnika prezesa Rady Ministrów do spraw dialogu międzynarodowego, odwiedziła w niedzielę 23 kwietnia Muzeum II Wojny Światowej. Pani Anders zadeklarowała chęć przekazania naszemu Muzeum większej liczby pamiątek po ojcu, co bardzo nas cieszy. Wyraziła również uznanie dla nowoczesnego charakteru Muzeum, podkreślając, że "jest świetnie zrobione". Owocem tego spotkania jest również planowana ekspozycja wystawy czasowej "Armia Andersa – Szlak nadziei", która była prezentowana m.in. w Kongresie USA.