Ambasador Kazachstanu odwiedził Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku

Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Kazachstanu w Rzeczypospolitej Polskiej p. Margułan Baimukhan oraz Asystent Konsula Honorowego Kazachstanu z siedzibą w Gdańsku p. Joanna Nasyrow odwiedzili 6 sierpnia 2019 r. Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

Goście zostali przyjęci przez Zastępcę Dyrektora Muzeum prof. Grzegorza Berendta. Podczas rozmowy poruszano kwestie obecnej i przyszłej współpracy Muzeum z instytucjami kultury i placówkami naukowymi w Kazachstanie.

Po wystawie głównej muzeum gości oprowadził dr Dmitry Panto z Działu Naukowego MIIWS. Wystawa zrobiła na gościach duże wrażenie.

W ramach dotychczasowej współpracy Muzeum przyjęło na staż naukowy przedstawicieli Archiwum Prezydenta Republiki Kazachstanu. Uczestnicy stażu uzyskali wiedzę o specyfice pracy archiwów i muzeów w Polsce, a także wysłuchali cyklu wykładów o historii Polaków w Kazachstanie i Kazachstańczyków w Polsce.