Aktor Antoni Pawlicki w „Historii nieoczywistej”

Antoni Pawlicki będzie gościem dr. Karola Nawrockiego w kolejnej audycji z cyklu „Historia nieoczywista”. Początek programu dziś (29 lipca) po godz. 21.00 na antenie Radia Gdańsk.

Rozmówca dyrektora Muzeum II Wojny Światowej jest aktorem filmowym, teatralnym i telewizyjnym. Na swoim koncie ma wiele ról, między innymi w popularnym serialu wojennym „Czas honoru” wcielał się w rolę jednego z cichociemnych, żołnierza Związku Walki Zbrojnej i Armii Krajowej Janka Markiewicza. Przypomnijmy, że Antoniego Pawlickiego mieliśmy okazję oglądać na scenie Muzeum II Wojny Światowej, na której 1 września 2019 r. poprowadził widowisko muzyczne „Tak zaczynała się wojna” (powyższe zdjęcie pochodzi z tego wydarzenia).

Dr Karol Nawrocki porozmawia ze znanym aktorem między innymi o młodości w czasach komunistycznych, wspomnianym „Czasie honoru”, akcji BohaterON mającej na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego, a także o… rycerzach.

Początek audycji 29 lipca po godz. 21.00.

Rozmowa z Antonim Pawlickim dostępna jest TUTAJ

Przypomnijmy, że w poszczególnych odcinkach „Historii nieoczywistej” prowadzący dr Karol Nawrocki porozmawia o historii z osobami, które na co dzień się nią nie zajmują. Wśród gości znajdą się m.in. biznesmeni, dziennikarze, menadżerowie i sportowcy. Program emitowany będzie w każdą ostatnią środę miesiąca. Łącznie w ciągu roku zaplanowano emisję 12 odcinków tej serii.

Dotychczas gośćmi dyrektora Muzeum II Wojny Światowej byli: