Przejdź do treści

Akcja BohaterON - włącz historię! w Muzeum II Wojny Światowej

01/08/2018 - 09:13

Dzisiaj w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku rusza III edycja akcji BohaterON - włącz historię! W jej ramach każdy może wysłać specjalnie zaprojektowaną, bezpłatną kartkę z życzeniami do wybranego uczestnika walk o stolicę. Pocztówki są dostępne w Muzeum i są wydawane bezpłatnie.

Wypisane pocztówki należy wysłać na podany na nich adres. Można je również pozostawić w Muzeum II Wojny Światowej. Wszystkie kartki po zakończeniu akcji zostaną przekazane Powstańcom przez organizatorów kampanii BohaterON - włącz historię!

1 sierpnia pokażmy, że pamiętamy!

Z poniższego spotu dowiedźcie się w 60 sekund, czym jest akcja i dlaczego warto się w nią włączyć! 

"BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im bezpłatnych kartek dystrybuowanych na terenie całego kraju. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną. Nazwa akcji stanowi połączenie dwóch słów – polskiego „bohater” oraz angielskiego „ON”, czyli „włączyć”. Angielskie „ON” dosłownie włącza historię bohatera – film albo prezentację, na komputerze, w telewizji bądź na tablecie. Nazwa ma również sygnalizować chęć włączenia do świadomości społecznej indywidualnych historii Powstańców poprzez nowoczesny patriotyzm". - czytamy na oficjalnym portalu akcji BohaterOn - włącz historię!

Kartka dla Powstańca

Każdy może wysłać specjalnie zaprojektowaną, bezpłatną kartkę z życzeniami do wybranego uczestnika walk o stolicę. Pocztówki są dostępne w Muzeum II Wojny Światowej. Mapa punktów dystrybucji od 1 sierpnia jest dostępna na stronie www.bohateron.pl.  Akcja trwa 63 dni, od 1 sierpnia do 2 października – dnia, w którym przed 74 laty zakończyło się Powstanie Warszawskie.

Kartki są wydawane zupełnie bezpłatnie. Wypisane pocztówki należy wysłać na podany na nich adres. Można je również pozostawić w Muzeum II Wojny Światowej. Wszystkie kartki po zakończeniu akcji zostaną przekazane Powstańcom przez organizatorów kampanii BohaterON - włącz historię!

Istnieje również możliwość bezpłatnego wysłania pocztówki przez Internet za pośrednictwem strony www.bohateron.pl. Na kartce online można napisać maksymalnie 25 słów – tyle, ile używano w korespondencji wysyłanej pocztą polową podczas Powstania Warszawskiego. Wypełnione online pocztówki zostaną wydrukowane i wysłane w formie tradycyjnej do adresatów.

Biało-czerwone kartki własnoręcznie wykonają uczniowie szkół przyszpitalnych oraz mali pacjenci szpitalnych oddziałów dziecięcych z całej Polski.

Portal o Powstańcach

Zapraszamy do odwiedzenia witryny www.bohateron.pl zawierającej zdjęcia i biogramy Powstańców. Na stronie można wybrać adresatów kartek, zapoznać się z ich historiami i zdecydować, komu przekażemy podziękowania za walkę o wolność Ojczyzny.