78. rocznica Powstania Warszawskiego - ogólnopolska kampania społeczno-edukacyjna „BohaterON - włącz historię”

78. rocznica Powstania Warszawskiego - ogólnopolska kampania społeczno-edukacyjna „BohaterON - włącz historię”

78. rocznica Powstania Warszawskiego, przypadająca 1 sierpnia po raz kolejny łączy się z ogólnopolską kampanią społeczno-edukacyjnej „BohaterON - włącz historię”. To już VII edycja kampanii, której celem jest podziękowanie uczestnikom Powstania Warszawskiego, niesienie pomocy potrzebującym i szerzenie edukacji na temat tak ważnego dla naszej tożsamości narodowej wydarzenia.

 

Tegoroczna edycja BohaterONu, w którą jako partner po raz kolejny włącza się Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, ma nowy, bezpłatny, wirtualny wymiar. W ramach projektu Dumni z Powstańców powstała specjalna strona internetowa, na której każda osoba będzie mogła zamieścić własny wpis, wyrazić wdzięczność Powstańcom Warszawskim za pomocą słów, zdjęć, filmów. Będzie można też oznaczyć swoje miasto i zaprosić innych do udziału w kampanii w mediach społecznościowych. Akcja potrwa 63 dni w nawiązaniu do czasu trwania Powstania Warszawskiego. Po 2 października możliwość dodawania wpisów zostanie zamknięta aż do 1 sierpnia następnego roku. 

 

W tej edycji kampanii odwołujemy się do internautów z Polski, aby rozszerzyć zasięg, budować społeczność dumną z naszej historii i maksymalnie przedłużyć pamięć o bohaterach walk sprzed 78 lat. Naszym marzeniem jest, żeby na internetowej mapie pojawiło się jak najwięcej znaczników z różnych zakątków Polski symbolizujących dowody pamięci, dodawanych zarówno przez osoby prywatne, jak i instytucje, firmy, czy szkoły. W planach mamy rozszerzenie znaczników poza granice Polski  – mówi Agnieszka Łesiuk-Krajewska, organizatorka kampanii „BohaterON – włącz historię!” 

 

Strona www.dumnizpowstańców.pl to nowa forma akcji Kartka dla Powstańca, która towarzyszyła poprzednim edycjom BohaterONu. W jej ramach przesłanie Pamiętamy i jesteśmy dumni z tego, co dla nas zrobili zawarte zostało w ponad milionie kartek, listów i laurek wysłanych do Powstańców Warszawskich. Organizatorzy liczą, że zmiana formuły i nowy wymiar Kartki dla Powstańca zaangażuje nowych odbiorców i zwiększy zasięg akcji.

 

Źródło: materiały prasowe BohaterON