3 000 000 gość odwiedził MIIWŚ!

21 lutego 2024 roku Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odwiedził 3 000 000 zwiedzający! Wyjątkowymi gośćmi, którzy na początku siedmiocyfrowego licznika doprowadzili do rozbłysku "trójki", okazali się Państwo Małgorzata i Michał Wawrzyńczak wraz z dwójką dzieci, którzy przyjechali do Gdańska z Kalisza. Oprócz gratulacji od Dyrektora MIIWŚ – dr. hab. Grzegorza Berendta, otrzymali oni upominki, wśród których znalazła się m.in. wręczona przez Dyrektora Rozwoju Biznesu Polferries – Andrzeja Kałwę podróż promem do Szwecji.

Po blisko 7 latach od otwarcia MIIWŚ, w tym po prawie 3 latach panującej pandemii, mieliśmy ogromny zaszczyt 21 lutego 2024 roku ugościć 3 milionowego zwiedzającego! Okazał się nim Pan Michał Wawrzyńczak, który do naszego muzeum przyszedł z żoną Małgorzatą oraz dwoma synami Jakubem i Filipem. Małżeństwo przyjechało do Gdańska w czasie trwających ferii z Kalisza. Do Muzeum wybrali się ze względu na ciekawość historii najtragiczniejszego konfliktu w dziejach naszej cywilizacji oraz by zobaczyć jedną z największych powierzchni wystawienniczych w Europie.

Wyjątkowi Goście otrzymali niezwykłe upominki:

- bezpłatną podróż promem Polferries na trasie Gdańsk-Nynashamn-Gdańsk dla 2 osób z kabiną na wyłączność i wyżywieniem,
- obiad w restauracji Vidokova,
- kartę podarunkową do e-sklepu MIIWŚ,
- zwiedzanie Wystawy Głównej z osobistym przewodnikiem,
- zestaw gadżetów.

Przypomnijmy, w minionym 2023 roku Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odwiedziło 532 245 gości.

Rodzinie z Kalisza gratulujemy nagród, a wszystkim naszym odwiedzającym serdecznie dziękujemy za to, że jesteście z nami!