Nabór tekstów do szóstego numeru „Wojny i Pamięci. Czasopisma Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku”

Historyków, badaczy i muzealników zachęcamy do nadsyłania artykułów do szóstego numeru „Wojny i Pamięci. Czasopisma Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku”. Temat przewodni tomu to: Europa Środkowo-Wschodnia 1944: koniec złudzeń?

Przyjmujemy teksty przekrojowe, materiały źródłowe, a także recenzje i omówienia publikacji czy raportów z działań związanych z wydarzeniami militarnymi, politycznymi i społeczno-gospodarczymi 1944 r. Preferowane będą zarówno teksty o charakterze naukowym, jak i popularnonaukowe sprawozdania, np. z wystaw czasowych lub działań innego typu podejmowanych przez instytucje publiczne, prywatne i osoby postronne we wskazanym zakresie.

Na gotowe teksty czekamy do 31 stycznia 2024 r. Preferowane będą prace związane z zakresem tematycznym numeru.

Jednocześnie przypominamy, że zgodnie z decyzją Ministerstwa Edukacji i Nauki z 17 lipca 2023 r. czasopismo otrzymało 140 punktów. Zobacz komunikat:

Szczegółowe informacje na temat numeru oraz instrukcja wydawnicza dostępne są na stronie internetowej: