Muzeum II Wojny Światowej

Zdjęcia lotnicze terenu przyszłej siedziby Muzeum podczas prac archeologicznych

Na terenie przyszłej siedziby Muzeum trwają prace archeologiczne. Rozpoczęły się one pod koniec lipca 2011r. i potrwają do końca maja 2012r.

Dzięki nim zostały odkryte ciekawe fakty historyczne dotyczące dzielnicy Wiadrowni, która istniała na tym terenie. Do tej pory odkryto brukowaną, dobrze zachowaną Kleine Gasse, czyli ul. Małą i ul. Piekary z zachowaną pierzeją reliktów kamienic z czasów Wolnego Miasta Gdańska.

Wśród rzeczy znalezionych do tej pory przez archeologów znajdują się m.in. maszyna do szycia, maszyna do pisania, narzędzia kowalskie, ceramika, sztućce, fajki, guziki, monety z początku XX w.

Archeolodzy kontynuują odsłanianie kolejnych warstw, aż dotrą do tych z końca XVI w., a być może nawet wcześniejszych.

Więcej zdjęć z wcześniejszych etapów prac archeologicznych znajdziecie Państwo w wydarzeniach z dnia 04.08.2011r.