Wyniki Konkursu do Młodzieżowej Rady Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku

Wyniki Konkursu do Młodzieżowej Rady Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku

Rozstrzygnięty został Konkurs do Młodzieżowej Rady Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku w roku 2020. W jego ramach wyłoniliśmy 7 osób, które wejdą w skład Rady I kadencji. Kandydaci przygotowali prace (eseje, prezentacje, filmy czy piosenki), w których w kreatywny sposób przedstawili siebie i swoją działalność oraz wyjaśnili dlaczego chcą zasiadać w Radzie.

Poprzez Młodzieżową Radę Muzeum II Wojny Światowej chcemy, by młodzi ludzie mieli wpływ na kształt i rozwój naszej instytucji. Radni będą mogli między innymi zgłaszać wnioski i opinie dotyczące bieżącej działalności Muzeum, aktywnie uczestniczyć w organizowanych przez nas projektach, proponować i współorganizować imprezy kulturalne oraz konkursy edukacyjne czy też realizować własne przedsięwzięcia.

Komisja Rekrutacyjna Konkursu do Młodzieżowej Rady Muzeum II Wojny Światowej w roku 2020 najwyżej oceniła prace poniższych kandydatów i zdecydowała, że to oni wejdą w skład Rady I kadencji:

1. Filip Drygalski

2. Maja Hnatów

3. Julia Mazurek

4. Liwia Pabin

5. Mikołaj Sobański-Jóźwiak

6. Jakub Tkaczewski

7. Antoni Wyligała.

Zwycięzcom i zarazem przyszłym Radnym gratulujemy, a pozostałym uczestnikom Konkursu serdecznie dziękujemy za nadesłane prace!