Przejdź do treści

Promocja publikacji „Ignacy Matuszewski. Pisma wybrane"

11/11/2019 - 08:53
Promocja publikacji „Ignacy Matuszewski. Pisma wybrane"

W czwartek 14 listopada zapraszamy na promocję publikacji „Ignacy Matuszewski. Pisma wybrane” opracowanej pod redakcją dr. hab. Sławomira Cenckiewicza. W ramach wydarzenia zaprezentowane zostaną dwa tomy wydawnictwa – „Nie ma wolności bez wielkości” oraz „O Polskę całą, wielką i wolną”. 

Publikacja wydana przez Instytut Pamięci Narodowej, Wojskowe Biuro Historyczne oraz Wydawnictwo LTW to:


(…) opowieść o pułkowniku Ignacym Matuszewskim (ur. 10 września 1891 r. – zm. 3 sierpnia 1946 r.) – niepospolitej i niezwykłej postaci polskiej polityki kilkudziesięciu zaledwie lat pierwszego półwiecza XX w. Niezwykłej, bo renesansowej, w dodatku niepodpartej pełną edukacją akademicką, ale ulepionej z gliny wielu kompetencji i zainteresowań, od poezji, prozy, muzyki, teatru i malarstwa, przez sport, ezoterykę, wojskowość i tajne służby, aż po ekonomię, historię, dyplomację, geopolitykę i politykę. To retrospektywna ze świadomie zaburzoną chronologią opowieść o wznoszeniu się tego niepospolitego człowieka na szczyt, począwszy od lat szczenięcych aż po kres śmierci nad Hudsonem. 

z wprowadzenia Sławomira Cenckiewicza

O wydaniu książki rozmawiać będą dr hab. Grzegorz Berendt oraz dr hab. Sławomir Cenckiewicz. W trakcie spotkania będzie można zakupić promowaną książkę.

14 listopada 2019 r. (czwartek)
godzina: 17:30

Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
Kino Muzeum (poziom -3)
pl. Władysława Bartoszewskiego 1