Fot. materiały MWiW1939

Prace archeologiczne na Westerplatte – sezon III

Prace archeologiczne III sezonu na terenie Kasyna Podoficerskiego zaczynają nabierać rozmachu. Archeologowie z Muzeum Westerplatte i Wojny 1939, Oddziału Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odkryli już fragmenty ceglanych fundamentów budynku i pozyskali kilkanaście ciekawych zabytków związanych z załoga Westerplatte oraz świadczących o życiu codziennym żołnierzy Polskiej Wojskowej Składnicy Tranzytowej.

Uwagę zwracają orły czapkowe, zbiór polskich guzików wojskowych oraz ciekawe przedmioty codziennego użytku – pióro marki Pelikan ze złotą stalówką, puszka po mydełku do zębów DENS oraz fragmenty instalacji elektrycznej z Kasyna. W kolejnych dniach wykopy archeologiczne zostaną poszerzone. Ciekawe co jeszcze kryje ziemia na Westerplatte?