Oprowadzanie kuratorskie po wystawie "Dziedzictwo utracone"

Oprowadzania kuratorskie po wystawie "Dziedzictwo utracone"

Dziedzictwo kulturowe to nasze wspólne dobro. Wszystkich zainteresowanych jego losami w okresie II wojny światowej zapraszamy na specjalne oprowadzania kuratorskie po wystawie czasowej „Dziedzictwo utracone”.

17 kwietnia (środa) – godz. 17:00 | oprowadza: Marta Baranowska

4 maja (sobota) – godz. 12:00 | oprowadza: dr Dmitriy Panto

1 czerwca (sobota) – godz. 12:00 | oprowadza: Marta Baranowska

• DZIEŃ DZIECKA – tego dnia specjalne oprowadzanie dla rodzin z dziećmi,
  • skierowane w szczególności do rodziców na urlopach macierzyńskich i ojcowskich,
  • istnieje możliwość zwiedzania z wózkiem dziecięcym,
  • tego dnia bilet dla dzieci do 18 roku życia kosztuje jedynie 1 zł.

22 czerwca (sobota) – godzina: 12:00 | oprowadza: Marek Zambrzycki

• na każde wydarzenie obowiązuje bilet wstępu na wystawę czasową w cenie 5 zł,
  • zapisy przyjmujemy pod adresem e-mail: c.cynke@muzeum1939.pl,

• liczba miejsc ograniczona | decyduje kolejność zgłoszeń.

Kuratorzy wystawy Dziedzictwo utracone przybliżają zjawisko NISZCZENIA dziedzictwa przez okupantów. Ale na tym nie poprzestają. Przypominają również o jego RATOWANIU – procesie, który nigdy się nie zakończył, a którego bohaterowie, tacy jak Karol Estreicher, Stanisław Lorentz po dziś dzień inspirują do troski o wspólną spuściznę. Ekspozycja jest wielkim pytaniem o wpływ „drugiej Apokalipsy” – by użyć słów Zbigniewa Herberta – na kształt polskiego dziedzictwa tu i teraz, 30 lat po upadku narzuconego Polsce komunizmu.

Więcej o wystawie czasowej "Dziedzictwo utracone" <<< kliknij