Przejdź do treści

Muzeum II Wojny Światowej na Gdańskich Targach Książki

14/03/2019 - 12:16
Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku na Gdańskich Targach Książki

​Gdańskie Targi Książki odbędą się już 29,30 i 31 marca br. w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej. ​To już druga edycja tej największej w województwie imprezy poświęconej książkom i ich autorom. Przez wszystkie dni targowe oferta wydawnicza Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku prezentowana będzie na stoisku Oddziału Pomorskiego Stowarzyszenia Muzealników Polskich.

Publikacje w promocyjnych cenach do nabycia na stoisku to m.in:

Dmitriy Panto, Wojciech Łukaszun, Okupacja sowiecka ziem polskich w latach 1939–1941

Westerplatte w 7 odsłonach.  Prezentacja zabytków pierwszego etapu badań archeologicznych na Westerplatte

Tomasz Gliniecki, Echa pancernego rajdu. Propaganda wojenna i kreacja mitów wyzwoleńczych na podstawie operacji mławsko-elbląskiej Armii Czerwonej w 1945 roku

Andrzej Gąsiorowski, Polska Armia Ludowa 1943–1945. Studia. Fakty–mity–tajemnice

Bernhard Strebel, KL Ravensbrück. Historia kompleksu obozów

Artur Jendrzejewski, Polsko ile Ty mnie kosztowałaś...

Zbigniew Tomecki, Daniel Chraniuk, Gabriela Becla Jachna

i inne.

Gdańskie Targi Książki to pierwsza tak duża inicjatywa poświęcona literaturze na Pomorzu. Jej celem jest promocja czytelnictwa, literatury publikowanej w Polsce, a także okazja do konsolidacji środowiska literackiego i umożliwienia spotkania z nim mieszkańcom Trójmiasta i województwa pomorskiego. W tym roku, Gościem Honorowym Targów będzie ISLANDIA

Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku prowadzi działalność wydawniczą. Od początku swojego istnienia wydaje publikacje naukowe, popularnonaukowe, albumy, a nawet komiksy.  

Są to wydawnictwa wnoszące istotny wkład do stanu wiedzy o genezie, przebiegu i konsekwencjach II wojny światowej oraz do debaty nad pamięcią II wojny światowej, istoty systemów totalitarnych. Przyczyniają się one także do wyjaśnienia kontrowersji w obszarze świadomości historycznej oraz przezwyciężenia nieporozumień dotyczących przeszłości.

Jednym z głównych celów wydawnictw Muzeum jest przybliżenie czytelnikowi doświadczenia wojennego Polski, losów zarówno jednostek, jak całego narodu. Książki wydane przez Muzeum prezentują II wojnę światową z perspektywy ówczesnej wielkiej polityki, działań militarnych jak i przeżyć zwykłych ludzi. 

Muzeum II Wojny Światowej wydało blisko 50 publikacji naukowych i popularnonaukowych poświęconych tematyce II wojny światowej.

Publikacje Muzeum II Wojny Światowej wydawane są z największą starannością oraz utrzymane są w jednakowym layoucie, dzięki czemu stanowią spójną graficznie i wizualnie serię wydawniczą. Wydawnictwa wyposażone są w indeksy (osobowy i geograficzny) i streszczenia obcojęzyczne. Wiele publikacji wzbogacają zdjęcia oraz kolorowe mapy i wykresy. 

Publikacje <<< kliknij