Przejdź do treści

Koncert Noworoczny "Wokoło szopy" Zespół Bellcanti oraz Kwartet Opera - ODWOŁANY

08/01/2019 - 14:01
Koncert Noworoczny "Wokoło szopy" Zespół Bellcanti oraz Kwartet Opera

W związku z trwającą żałobą po śmierci Prezydenta Pawła Adamowicza, informujemy, że zaplanowany na 19 stycznia (sobota) Koncert Noworoczny "Wokoło szopy" Zespół Bellcanti oraz Kwartet Opera zostaje odwołany.

Okres Świąt Bożego Narodzenia z towarzyszącymi mu zwyczajami jest dla nas szczególnie ważny i wyjątkowy. Taki był również dla naszych przodków, niezależnie od okoliczności w jakich przyszło im go przeżywać. 

Noworoczny koncert kolęd „Wokoło szopy” w wykonaniu Zespołu Bellcanti oraz Kwartetu Opera z Mateuszem Lipińskim (fortepian), na który serdecznie Państwa zapraszamy, jest okazją do ponownego doświadczenia niepowtarzalnej atmosfery bożonarodzeniowej i dzielenia się radością wspólnego kolędowania. 

Momentów do refleksji dostarczą poruszające wspomnienia tych, którym przyszło przeżywać czas świąt w latach okupacji. Czy niewola przeszkadzała odczuwać w sercach radość i pokój? Jaką siłę ma tradycja budowana wiarą i nadzieją, podtrzymywana w solidarnej wspólnocie? By móc się o tym przekonać spotkajmy się razem u żłóbka. 

Podczas koncertu artystom gościnnie towarzyszyć będą dzieci i młodzież z grup teatralnych działających przy muzeum. 

Bellcanti to zespół muzyczny składający się z trzech sopranistek, które połączyła przyjaźń i wielka pasja do muzyki. Wyjątkowe trio tworzą Karolina Sołomin, Maria Malinowska oraz Magdalena Chmielecka. Każda z nich ma na swoim koncie znaczące sukcesy i osiągnięcia artystyczne. Mają w swoim repertuarze najbardziej znane i lubiane sopranowe arie operowe, operetkowe jak również utwory muzyki rozrywkowej, które wykonują w niecodziennych aranżacjach na trzy soprany. Zespół Bellcanti powstał w czerwcu 2017 roku. Ma na koncie wiele sukcesów – m.in. koncert z repertuarem z dwudziestolecia międzywojennego w Muzeum II Wojny Światowej oraz w Operze Bałtyckiej w Gdańsku. Pod patronatem Opery Bałtyckiej wystąpił także z serią koncertów z muzyką francuską w ramach święta Fête de la musique w hotelach sieci Sofitel. Współpracuje z wieloma wybitnymi muzykami i zespołami – Orkiestrą Kameralną Progress, The Film Harmony Orchestra, Kwartetem Opera, Marcinem Mirowskim, Mateuszem Lipińskim, Lianą Krasyun-Korunna, Aleksandrą Dąbrowską i Pawłem Nowakiem.

Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku 
19 stycznia 2019 r. (sobota)
godz. 18.00 (sala konferencyjna, poziom -3)
pl. Władysława Bartoszewskiego 1

Grupa Energa 
Mecenas Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku

Patroni medialni 
TVP3 Gdańsk, Radio Gdańsk, Gdańsk Strefa Prestiżu

CENY BILETÓW 

20 PLN bilet ulgowy
25 PLN bilet normalny

Bilety na koncert dostępne w Kasach Muzeum oraz online: 
https://bilety.muzeum1939.pl/