Przejdź do treści
Kino Muzeum wraca po wakacyjnej przerwie

Kino Muzeum wraca po wakacyjnej przerwie

3 września br. Kino Muzeum otwiera się po wakacyjnej przerwie dla widzów. Na wielbicieli dziesiątej muzy czekają przejmujące produkcje polskie, spora dawka komedii oraz głęboko zapadające w pamięć kino europejskie.

 

Kino Muzeum, funkcjonujące od końca 2017 r., znajduje się na poziomie -3 Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Jest to kameralne kino, w którym zobaczyć można filmy o wysokich walorach artystycznych i edukacyjnych, najciekawsze i najważniejsze dzieła kinematografii polskiej i zagranicznej. Kino Muzeum prezentuje  zarówno klasyki kina, kino przedwojenne, historyczne i wojenne, jak również ambitne kino współczesne. Nawiązując do tradycji kin studyjnych, oprócz regularnych projekcji Kino Muzeum organizuje również przeglądy i spotkania z twórcami.
 

Sala kinowa mieszcząca 115 miejsc siedzących wyposażona jest w wysokiej klasy nagłośnienie, stwarzając widzom możliwość uczestnictwa w komfortowych i profesjonalnych seansach filmowych.

 

- Bilety można nabyć w kasie Muzeum, jak i za pośrednictwem strony internetowej: https://bilety.muzeum1939.pl/
 

- Szczegółowe informacje o repertuarze oraz zasadach bezpieczeństwa obowiązujących w Kinie Muzeum dostępne na: muzeum1939.pl/kino-muzeum  
 

- Repertuar na wrzesień br.: REPERTUAR KINA MUZEUM: 01.09-30.09.2021 | Muzeum II Wojny Światowej (muzeum1939.pl)
 

 

Jak mówi Joanna Dobrowolska-Janiec, koordynator Kina Muzeum:
 

Po wakacyjnej przerwie na gości Kina Muzeum – zwłaszcza zainteresowanych polską kinematografią, czekać będzie prawdziwa uczta. Pasjonatom historii i nie tylko polecamy film „Mistrz” w reż. M. Barczewskiego,  inspirowany biografią legendarnego boksera z Auschwitz – Tadeusza „Teddy” Pietrzykowskiego. Jest to opowieść o harcie ducha i nadziei pozwalającej na przetrwanie w realiach tragedii wojny. Fanów czarnych komedii zapraszamy na przewrotny film „Kraj” w reż. M. Ślesickiego. Jest to pełna humoru i zaskakująca wielowątkowa opowieść, idealna na jesienny wieczór. Uśmiech na ustach z pewnością pozostanie także po obejrzeniu komedii „Zupa nic” w reż. Kingi Dębskiej, z doborową obsadą polskich aktorów m.in. Adama Woronowicza i Kingi Preis. Nie można przejść także obojętnie wobec filmu „Aida”, w którym reżyserka Jasmila Žbanić z kobiecej perspektywy opowiada o jednej z najczarniejszych kart współczesnej historii, jaką była masakra w Srebrenicy. Kino niezwykle przejmujące i zapadające głęboko w pamięć, docenione na festiwalu w Wenecji oraz nominowane do Oskara. W trosce o bezpieczeństwo widzów liczba dostępnych miejsc została ograniczona do 75%, wdrożone zostały także rekomendowane przez Ministerstwo Zdrowia oraz Sanepid środki bezpieczeństwa. Przychodząc do Kina Muzeum należy pamiętać o zaopatrzeniu się w maseczkę ochronną i zachowywaniu zalecanego dystansu, tak by cieszyć się dobrym kinem w komfortowych warunkach.