Biało-czerwona łąka kwietna przy siedzibie Muzeum II Wojny Światowej

Jesienią ubiegłego roku przy Muzeum II Wojny Światowej założyliśmy łąkę kwietną – teraz w pełni można podziwiać tego efekty. Ten wielobarwny dywan, o powierzchni 500 m2, nie tylko zdobi otoczenie naszej siedziby i cieszy oczy wszystkich przechodniów, ale także urozmaica okoliczny ekosystem! Posadzone tu rośliny są chętnie odwiedzane przez pszczoły, trzmiele czy motyle.

Założenie zachwyca przechodniów i gości muzeum, ale łąka nie jest tylko dla ludzi, ona przyciąga pełno owadów, jest doskonałym pożytkiem dla zapylaczy - informuje Ewelina Latoszewska, specjalista od spraw zieleni MIIWŚ.

Łąka powstała we współpracy z firmą Łąki Kwietne, jej przestrzeń jest odpowiednio zabezpieczona i oznaczona specjalnymi tablicami edukacyjnymi. Przy łące można nie tylko zrobić sobie ładne zdjęcie, ale też rodzinnie poobserwować bogate życie na łące.  Dodatkowo wśród kwiatów zostaną umieszczone specjalne hoteliki dla owadów.