Zostań przewodnikiem po wystawie głównej Muzeum II Wojny Światowej - nabór na IV edycję kursu

Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zaprasza na IV edycję kursu nadającego uprawnienia certyfikowanego przewodnika po wystawie głównej Muzeum. Uczestnicy, po zdaniu egzaminu, otrzymają uprawnienia do oprowadzania grup zorganizowanych po wystawie głównej Muzeum. Baza certyfikowanych przewodników zostanie umieszczona na stronie internetowej Muzeum w celu umożliwienia indywidualnego kontaktu dla grup chętnych na oprowadzanie.

Termin i miejsce kursu:
Kurs odbędzie się w dniach:

- 6 – 10 listopada – teoria

- 14 – 16 listopada – zajęcia praktyczne na wystawie

- 20 – 21 listopada – egzaminy

- 2 grudnia – uroczyste wręczenie certyfikatów

Wszystkie zajęcia i egzaminy odbywać się będą w godzinach 9.00 – 16.00
Rozpoczęcie: 6 listopada 2023 r. – godzina 9.00
Miejsce: Muzeum II Wojny Światowej przy placu Władysława Bartoszewskiego 1 w Gdańsku.

Procedura kwalifikacji na szkolenie:
Kurs realizowany jest zgodnie z załączonym Regulaminem.

Osoby zainteresowane udziałem w prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego:

Wysłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego oznacza zgodę na udział w rekrutacji, zgodnie z zapisami w Regulaminie, a następnie po weryfikacji na udział w kursie i egzaminie końcowym. Wysłanie formularza zgłoszeniowego nie oznacza przyjęcia na kurs.

Termin składania zgłoszeń upływa 27 października 2023 r.

Proces rekrutacji:
Koordynator kursu dokona wyboru kandydatek i kandydatów na podstawie informacji zawartych w formularzu rekrutacyjnym. Osoby zakwalifikowane do udziału w szkoleniu zostaną powiadomione drogą mailową w dniu 30 października 2023 r. Warunkiem przystąpienia do szkolenia będzie podpisanie umowy oraz wniesienie opłaty. Umowa oraz nr konta zostaną podane jedynie osobom zakwalifikowanym do udziału w kursie.

Osoby, które spełniają kryteria dopuszczenia do kursu, ale z braku miejsc nie zakwalifikują się na pierwsze szkolenie, zostaną automatycznie przeniesione na kolejne kursy organizowane przez Muzeum.

Koszt kursu:
Koszt kursu wynosi 500 złotych
Muzeum nie zapewnia wyżywienia. Podczas każdego dnia szkoleniowego zaplanowano przerwę na posiłek.

Informacji na temat kursu udziela Łukasz Gurfinkiel: przewodnicy@muzeum1939.pl lub tel. 58 760-31-63.