Ogólnopolska Zbiórka Eksponatów "Przyjmiemy Twoją historię…"

By patrzeć z nadzieją w przyszłość nie możemy zapominać o przeszłości. Także tej trudnej, która w czasie największego konfliktu XX wieku dotknęła miliony rodzin w Polsce, Europie i na świecie. 80 lat od rozpoczęcia II wojny światowej pozostało niewielu świadków tamtych wydarzeń. Są jednak rodzinne pamiątki, które były świadectwem wojennych doświadczeń.

Szczegółowe informacje: https://muzeum1939.pl/zbiorka2019

Ostatnie dwa lata funkcjonowania Muzeum II Wojny Światowej to 6, 5 tys. nowych eksponatów i ponad 100 spotkań z Darczyńcami. Spotkań, dzięki którym mogliśmy poznać wiele wyjątkowych, indywidualnych historii i zachować dla przyszłych pokoleń doświadczenia kataklizmu, jakim była II wojna światowa.

Życzylibyśmy sobie, aby ponad 50 tys. eksponatów znajdujących się z zbiorach Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, było ledwie imponującym początkiem naszej kolekcji. W jej skład wchodzą zakupy i dary lecz, to właśnie przedmioty przekazane przez Darczyńców najczęściej posiadają swoją indywidualną, cenną dla nas historię. W roku obchodów szczególnej rocznicy, 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej zwracamy się do Państwa z apelem o pomoc w dalszym budowaniu kolekcji muzealnej.

18 maja 2019 roku rozpoczęliśmy ogólnopolską zbiórkę eksponatów, które wzbogacą zbiory Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

Czekamy na Państwa w siedzibie Muzeum (pl. W. Bartoszewskiego 1, Gdańsk) od 18 maja do 31 grudnia:

od poniedziałku do piątku w godzinach 8.30 - 16.00
pod adresem mailowym: zbiorka2019@muzeum1939.pl

Czekamy na Państwa także w pięciu polskich miastach, gdzie otworzymy czasowe punkty zbiórki:

Lublin 11-13 lipca
Szczecin 8-10 sierpnia