Odsłonięcie muralu promującego III edycję Festiwalu Kultury Utraconej

18 maja 2024 roku będzie miała miejsce inauguracja III edycji Festiwalu Kultury Utraconej! Tego dnia przy alei Grunwaldzkiej 127 w Gdańsku Wrzeszczu odsłonimy mural, którego projekt autorstwa Marcina Czai zwyciężył w konkursie na Mural Artystyczny promujący III edycję Festiwalu.

Autor muralu tak mówi o swoim projekcie:

Tworząc projekt muralu starałem się, aby ujmował on bogactwo i różnorodność kultury dwudziestolecia międzywojennego. (…) zdecydowałem się na sportretowanie trojga artystów, którzy w mojej kompozycji mają stanowić symboliczną reprezentacje całego środowiska artystycznego międzywojennej Polski. (…) Starałem się , aby przestrzeń, w której przebywają artyści sugerowała niestabilność i niepokój wojennej rzeczywistości, bez konieczności odwoływania się do oczywistych skojarzeń obrazowych. (…)

Festiwal Kultury Utraconej to niezwykłe wydarzenie, które ma na celu przywrócenie i uhonorowanie kultury, tradycji i dziedzictwa, które zostały utracone w wyniku wojny. W programie Festiwalu O.S.T.R. wystąpi ze swoim autorskim projektem „XX” , w przestrzeni miasta będzie można zobaczyć spektakl Teatru Migro, w sali konferencyjnej Muzeum odbędzie się pokaz filmu "Bestia" oraz spektakl rodzinny "Ale Kino". Na zakończenie festiwalu Muzeum zaprasza na „Potańcówkę” w towarzystwie Małej Orkiestry Dancingowej.

#FestiwalKulturyUtraconej