Koncert O.S.T.R. – „XX” - III edycja Festiwalu Kultury Utraconej

Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zaprasza na III edycję Festiwalu Kultury Utraconej. 31 maja na scenie plenerowej przy Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku wystąpi O.S.T.R. ze swoim autorskim projektem „XX”.

Koncert XX przenosi odbiorców do rzeczywistości dwudziestolecia międzywojennego. Oczami O.S.T.R. odbiorcy zobaczą ówczesną kulturę, sztukę, technikę, doświadczą rozkwitu życia nocnego, rozwoju kina, muzyki i dźwięku. W oprawie muzycznej nie zabraknie charakterystycznego dla artysty wielopoziomowego brzmienia, przeplatających się stylów muzycznych z jazzem w tle oraz instrumentów z epoki. Teksty piosenek zostaną urozmaicone charakterystycznymi dla lat dwudziestych zwrotami.

Koncert jest muzyczną opowieścią o ludziach tamtych czasów, o życiu z pespektywy zwykłego człowieka. Lekcją historii, której nie zapisano w książkach. Będzie jednocześnie muzyczną ucztą dla fanów, podczas której nie zabraknie stylu O.S.T.R.

Bilety: normalny 50 zł, ulgowy 30 zł.

Festiwal Kultury Utraconej to niezwykłe wydarzenie, które ma na celu przywrócenie i uhonorowanie kultury, tradycji i dziedzictwa, które zostały utracone w wyniku wojny. Festiwal rozpocznie się odsłonięciem muralu, którego projekt autorstwa dr. Marcina Czai zwyciężył w konkursie na Mural Artystyczny promujący III edycję Festiwalu. W przestrzeni miasta będzie można zobaczyć spektakl Teatru Migro. W sali konferencyjnej Muzeum odbędzie się pokaz filmu "Bestia" oraz spektakl rodzinny "Ale Kino". Na zakończenie festiwalu Muzeum zaprasza na „Potańcówkę” w towarzystwie Małej Orkiestry Dancingowej.

#FestiwalKulturyUtraconej